18 MART ŞEHTİLERİ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ  ŞEHİTLİKTE YAPILDI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümü etkinlikleri şehitlik anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu,saygı atışı ve istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yarbay Tarık Şentuna yaptı.

Şehit kızı Yeşim Yaren Ölmez’in göz yaşları içinde okuduğu ‘Şehit’ isimli şiiri anma programına katılan herkese duygu dolu anlar yaşattı. Program Osmaniye Valisi Kerem Al’ın şeref defterini imzalaması ile devam etti.    Vali Al mesajında; “Vatan ve bağımsızlık sevdalısı Kahraman Türk milletinin “ya hep, ya hiç” diyerek varlık ve yokluk mücadelesi verdiği, maddi imkânları neredeyse sıfırlanmış olan bir devletin galeyana gelmiş olan maneviyatıyla en kesif orduları dize getirip zamana ve çağlara inancın ve azmin mührünü vurduğu, tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 102. Yılını kutlamanın gururu ve onurunu yaşıyoruz.”dedi.

Kuran-ı Kerim okunmasının ardından Osmaniye İl Müfütüsü Ali Rıza Tahiroğlu tüm şehitlerin ruhu için dua okudu. Daha sonra protokol üyeleri ziyaret ettikleri şehit mezarlarına karanfil bırakıp şehit yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilediler.

Osmaniye belediyesi asri mezarlıktaki şehitlikte düzenlenen anma programında Osmaniye Valisi Kerem Al, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Garnizon Komutanı ve 39. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, Suat Önal, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, OKÜ rektörü Murat Türk, Kurum Müdürleri, siyasi parti temsilcileri,Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri,şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İlgili Terimler :