AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI OSMANİYE’DE ETKİNLİKLERLE TAMAMLANDI

Türkiye Belediyeler Birliği ( TBB) koordinasyonunda düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında , Osmaniye Belediyesi şehirde doğa, spor ve sıfır emisyon temalı etkinlikler düzenledi.

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası girişimi kapsamında Osmaniye’de de etkinlikler gerçekleştirildi.

Belediyemizce, ilk etkinlik olarak 17 Eylül 2020 günü, Doğa İçin Bisikletli Atık Pil Toplama Etkinliği yapıldı. Etkinlik çerçevesinde çarşı esnaflarını ziyaret eden bisikletli grup yaklaşık 50 kilogram pil topladı.

18 Eylül 2020 günü Sokak Hayvanları İçin Bisikletli Besleme Etkinliği düzenleyen Osmaniye Belediyesi, şehrimizin değişik noktalarında sokak hayvanlarını besleyerek parazit ilaçlaması yaptılar.

Avrupa hareketlilik haftasının devam ettiği 22 Eylül 2020 günü ise Araçsız Gün Etkinliği sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlendi.

Hafta kapsamında Belediyemizin kurumsal internet sitesi, sosyal medya kanalları ve yerel basın aracılığıyla vatandaşlara çeşitli bilgilendirme ve duyurular içeren medya paylaşımları ile basına haber servisleri yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; ”Avrupa Hareketlilik haftasını Osmaniye Belediyesi olarak çeşitli etkinlikler düzenleyerek tamamladık. Önümüzdeki yakın süreçte şehrimizi yeni spor ve sosyal alanlarla buluşturacağız. Hayata geçecek olan bu projeler ile kentimizin çehresi değişecek. Yeni bisiklet ve yürüyüş yolları yapımı için ilk adımı atarak Karaçay alanında zemin tesviye ve düzenleme işlemlerine başlandı. Durmaksızın çalıştığımız şehrimiz için hayata geçireceğimiz tüm projelerin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

İlgili Terimler :