BAŞKAN KADİR KARA’DAN OSMANİYE’NİN İL OLUŞUNUN 24. YILI MESAJI

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye’nin İl Oluşunun 24. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kadir Kara, mesajında: “Tarihin tüm izlerini taşıyan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, kaleler şehri olarak da bilinen, kültürel açıdan tüm zenginlikleri çatısı altında barındıran ve hızla büyüyen ekonomik potansiyeli ile geleceğe emin adımlarla ilerleyen güzel şehrimiz Osmaniyemizin il oluşunun 24’üncü yılını tamamlıyoruz.

24 Ekim 1996 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 4200 sayılı Kanun ile Türkiye Cumhuriyet’inin 80’inci ili geleceğe daima umutla bakan ve kararlılıkla ilerleyen şehrimiz Osmaniye için Belediye olarak proje üretmeye ve daha da gelişip büyümesi noktasında çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

Şehrimizin il olması sürecinde emeği olan herkese teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Şu konuyu da belirtmek isterim ki, şehrimizin il oluş sürecinde emekleri olan ve aynı dönemde elim bir trafik kazası sonucunda kaybettiğimiz rahmetli Belediye Başkanımız Musa Şahin Beyefendiyi de saygıyla ve rahmetle yad ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle güzel şehrimiz Osmaniyemizin il oluşunun 24. yılını kutluyor, tüm hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

İlgili Terimler :