BAŞKAN KADİR KARA’NIN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79.yıldönümü nedeni ile mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Kadir Kara mesajında şu hususlara yer verdi:

“Tarih, Türk Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesini altın harflerle yazmıştır.  “ Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek çıktıkları yolda tarihin karanlık sayfalarına gömülmek istenen bir milleti ayağa kaldıran Atatürk ve silah arkadaşları, yurdumuzu aydınlıklara çıkarmıştır. Atatürk’ün milletine duyduğu sevgi ve güven , düşmanın dört bir koldan saldırdığı vatanımızın kurtarılmasında en büyük güçtür.

Mustafa Kemal Atatürk, hayatı boyunca, kendisini, varlığından güç aldığı büyük milletimize adayan kahraman bir komutan, muktedir bir politikacı ve büyük bir devlet adamıdır. Atatürk, Ülkemizin içinde bulunduğu en zor zamanlarda, kararlılığın, azmin, sabrın timsali olmuştur

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 79. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna canlarını ve kanlarını hiçe sayan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyorum.“ dedi.

İlgili Terimler :