HAYATİ İNANÇ, OSMANİYE BELEDİYESİ KİTAP FUARINDA BÜYÜK İLGİYLE KARŞILANDI

HAYATİ İNANÇ’A PLAKETİNİ BAŞKAN KADİR KARA VERDİ

Osmaniye Belediyesi 4.Kitap Fuarı kapsamında Osmaniye’ye gelen Yazar Hayati İnanç, ‘Can Veren Pervaneler’ konulu söyleşi programında sevenleriyle buluştu.

Videoları youtube kanalı üzerinden binlerce tıklanan, divan edebiyatı şiirlerinde anlatılanları bugünle muhteşem bir şekilde harmanlayarak sunan başarılı yazar Hayati İnanç, büyük ilgiyle karşılandı.

Tarihten kalan mirasımızı akıcı anlatımıyla dinleyenlerine aktaran İnanç söyleşi programında, hayata dair önemli mesajlar verdi.

Türkiye’nin en önemli yazarlarından olan İnanç’ın söyleşi programına katılan ve plaket takdim eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “İşlerimizin yoğunluğu sebebiyle sadece hocamıza ödülünü takdim edip ayrılacaktık. Fakat söyleşi sonuna kadar bekleyip kıymetli hocamızı hemşerilimizle birlikte zevkle dinledik verdiği önemli bilgilerden faydalandık. Ödül vermeye gelmiştik ama buraya asıl ödülü bizler almaya gelmişiz. Hocamızdan Allah razı olsun kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah çok daha büyük bir salonda çok daha büyük bir kalabalığa hitap etmesi için tekrar davet edeceğimizi ifade etmek istiyorum. İnşallah bu daveti gerçekleştireceğiz diyor hepinize saygılar sunuyorum.“ ifadelerini kullandı.

Medeniyetimizin en nadide parçalarını günümüz tablosunda hak ettikleri yere oturtan Yazar Hayati İnanç, tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etti.

Söyleşi programını ilgiyle takip eden vatandaşlar, Hayati İnanç’ın verdiği bilgilerle ve anlattıklarıyla kendilerini mest ettiğini belirterek fuarı ve bu söyleşi programını düzenleyen Osmaniye Belediyesine ve Başkan Kadir Kara’ya teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

İlgili Terimler :