KAMUOYUNA VE HAYVANSEVERLERE AÇIK DUYURU

Osmaniye Belediyesi olarak, sokak hayvanları söz konusu olduğunda bugüne kadarki duruşumuz son derece net ve pozitiftir.
Kurum olarak, sokak hayvanlarına, gerek 5199 sayılı yasanın hükümlerinin eksiksiz uygulanmasından ve gerekse bu dünyayı paylaştığımız can dostlarımıza beslediğimiz sevgiden dolayı titizlik gösterilmiştir, bundan sonra da gösterilecektir.
Kurumumuz tarafından, yaşadıkları bölgelerden hassasiyetle ve uygun koşullarla barınağımıza nakledilen tüm canlılar, bakım ve sağlık hizmetlerinden sonra yaşadıkları bölgelerine özenle geri bırakılmaktadır.
Ülkemizde ve ilimizde faaliyet gösteren yetkili hayvan dostu dernek üyeleri ve başkanları da, bu uygulamamıza defalarca şahit olmuştur. Hayvan barınağımızda gerek personelimiz, gerekse kullandığımız ekipman ile elimizden gelen konforu sağlamayı amaçladık.
Geçtiğimiz günlerde, kim veya kimler tarafından yapıldığı tespit edilemeyen, hayvan barınağımıza yönelik gece geç saatlerde olduğu tahmin edilen çirkin eylem neticesinde barınağın etrafındaki tel çitler koparılmış, kapılar açılmıştır. Görevlimiz tarafından durum tespit edildikten sonra gerekli müdahale yapılarak olay, gerekli makamlara aktarılmıştır. Hiçbir can dostumuzun canı yanmamıştır ve tehlikede değildir.
Dünden bu yana bazı hesaplar tarafından sosyal medyada, gerçekle ilgisi bulunmayan kayıp hayvan sayıları ve benzeri duyurular yapılmakta, halkı yanıltıcı, hayvan severleri üzecek haberlere yer verilmektedir. Anlatılan öyküler ve haberler yanlış ve yanıltıcıdır.
Konuyla ilgili araştırmalar ve soruşturmalar sürmekte olup, sonuçla ilgili bilgilendirme kurumumuzca yapılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Terimler :