OSMANİYE MASAL PARK

OSMANİYE MASAL PARK PROJEMİZİN HEDEFİ

Kentler ekonomilerini canlı tutabilmek amacı ile yaşamın içerisinde bir takım farklılıkları ortaya koymak zorundadırlar.

Benzer şekilde; kentte yaşayanların rahatlayabileceği, eğlenebileceği, sosyalleşebileceği ve bir araya gelerek kentsel aidiyet duygusunu güçlendirecek sosyal alanlar oluşturmak Belediyelerin asli görevleri arasındadır.

Bu amaçla, bölgede benzeri olmayan, Osmaniye’nin tanıtımına da katkı sağlayacak ve aynı zamanda bölgesel cazibe alanı haline gelecek bir eğlence ve dinlenme alanı planlanmıştır. Bu alanı planlarken ekonomik ve sürdürülebilir olmasına, yeni yapılan yatırımların da geri dönebilir olmasına özen gösterilmiştir. Tüm bu ekonomik ve sosyal kaygılara eş olarak; kültürel olarak da Osmaniye’de yer alacak böyle bir parkın öz kültürümüze ait olması, bize ait olması da planlamada bize en önemli yol gösterici olmuştur.

Günümüzde, özellikle çocuklar ve gençler yoğun yabancı baskısı altındadır. Geleceğimizin güvencesi olarak düşündüğümüz çocuk ve gençlerimizi sanal dünyanın zararlarından ve kültürel erozyonundan korumak, onlara kendi milletlerine ve tarihlerine ait masal kahramanlarının yaşadıklarını aktarmak yolu ile kültürümüzü gelecekte de canlı tutmak, belki de bu parkın en önemli amacı olacaktır.

masal_park_temel_atma (2)_877x585 masal_park_temel_atma (1)_877x585 rahime_hatun_meydani2

OSMANİYE MASAL PARK TANITIM MERKEZİNE BÜYÜK İLGİ

MASAL PARKIN PROTOTİPİ BİL BÜYÜK İLGİ TOPLUYOR

masal_park (3)

Osmaniye’yi bölgesel yaşam merkezi yapacak en önemli projelerden biri olan Masal Park Projesi şimdiden büyük beğeni topluyor.  Eski fidanlık arazisi üzerinde yaklaşık 60 dönümlük bir arazide yapılacak olan Osmaniye Masal Park Projesinin tanıtım merkezini her gün yüzlerce kişi ziyaret ediyor.

Masal Parkın prototipi gerçeğini aratmayacak kadar büyük görünüyor. Özellikle çocukların büyük beğenisini toplayan parkın tanıtım merkezi şimdiden Osmaniye’nin sosyal hayatına katkı yapmaya başladığı görülüyor.

masal_park (5)

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Masal Park projesinin, Osmaniye’nin sosyal hayatında ve bölgesel yaşam merkezi olma yolunda çok büyük bir işlevinin olacağını söyledi. Projeyi yaparken temel hedeflerinin Osmaniye şehrinin sosyal imkânlarını arttırarak, vatandaşların aileleri ile birlikte güzel zaman geçirebileceği ve mutlu anılar kazanacağı, büyük bir aktivite alanı oluşturmak olduğunu ifade eden Başkan Kara, bu projede Türkiye’nin 7 bölgesini her yönü ile tanıtacaklarını, kullanılacak ögelerde tarihi ve kültürel ögelere büyük hassasiyet gösterdiklerini dile getirdi.

 

masal_park (4)

Başkan Kadir Kara proje ile ilgili genel bilgileri şöyle aktardı: “İlk olarak projeyi kentimizin en çok ulaşım bağlantısı olan noktaya konuşlandırdık. 55 dönümlük arazi üzerinde Masal Parkı Giriş Kalesi ve buluşma Meydanı, 500 araçlık açık otopark, giriş alanda 24 adet tematik dükkândan oluşan alışveriş sokağı, toplam 11 adet dev Türk masal kahramanı heykeli, içlerinde Galata Serbest Düşüş Kalesi, Van Göl Canavarı Roller Coaster, Pamukkale Splash Su Oyunu, Anadolu Rüyası, Nuh’un Gemisi, Karadeniz Bot Gezintisi oyunlarının da bulunduğu toplam 12 adet atraksiyon, çocuklar için 2 adet interaktif su oyunu alanı (Sprayville), 6 adet softplay oyun alanı, dev dijital oyun alanı (Yörük Çadırı), 2 adet dev tırmanma oyun alanı, 1 adet amfi tiyatro, 1 adet 7D Sinema şeklinde alanlardan yapmayı planlıyoruz ”dedi.

 

masal_park

 

İlgili Terimler :