OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANI KADİR KARA, “BU VATANIN HER METREKARESİNE KENDİMİZİ FEDA ETMEKTEN BİR ADIM GERİ DURMAYIZ”

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 7 Ocak Osmaniyenin düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Kadir Kara; “Mutlu Şehir Osmaniyemin yiğit insanları, 7 Ocak, milletimizin birlik ve beraberlik duygusu ile yazdığı destandır. 7 Ocak, birlik olmaktır, birlikte olmaktır, bir olmaktır. Bugün bu birliğe ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. 7 Ocak, aziz şehitlerimizin kanlarıyla yazdığı Türk kurtuluş savaşının destanlaşan ifadesidir.

Dün olduğu gibi bugün de, yarında kutsal vatanımızın her karış toprağına kendimizi feda etmekten hiçbir zaman tereddüt etmeyiz. Yüreğimizde 7 Ocak 1922’nin direniş ruhundan bir gram eksilmemiştir. Vatan topraklarımıza göz diken içerdeki ve dışarıdaki hainler bilsinler ki, Yüce Türk Milletinin bileğini bükmeye kimsenin gücü yetmeyecek.

Vatan savunması esnasında destanlar yazan güvenlik güçlerimizi bir kez daha Osmaniye’den, Yiğit Osmaniyeli hemşerilerim adına büyük Türk Bayrağının altında muhabbetle selamlıyorum.

Bu mukaddes günde, bizlere bu bayrağın altında hür bir şekilde yaşama imkânını sağlayan ve bu uğurda canlarını hiçe sayan vatan evlatlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Sonuna kadar, sonsuza kadar ilelebet ve daima Ne Mutlu Türk’üm Diyene.”

İlgili Terimler :