OSMANİYE BELEDİYESİ 1.MOTORSİKLET FESTİVALİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Osmaniye Belediyesi tarafından trafik kazasında yaşamını yitiren Uzman Çavuş Adnan Öztürk anısına düzenlenen ve Osmaniye Motor Kulübünün destekleriyle 1’inci motosiklet festivali yapıldı. Birincisi düzenlenen festival Dereobası köyü yolunda trafiğe kapalı alanda gerçekleşti. Festivale 10 ilden 300  motosiklet tutkunu katıldı. Kısa mesafe 600cc, 1000cc ve 1300cc olmak üzere 3 kategoride gerçekleşen MotoDrag yarışlarını binlerce vatandaş takip etti.

İlk kez düzenlenen festivalde konuşan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara etkinliğe katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi: “Spor aktivitelerine ve sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veren bir belediye yapılanması içerisinde bu festivali düzenliyoruz. Burada, motosikletin en çok kullanıldığı illerden birisi olan Osmaniye’de, kullanım bilincini arttırmak, kazaları azaltmak, motosiklet kullanımını teşvik etmek ve kurallarıyla ilgili bir şeyler kazandırmak istedik. Bu alanda uğraşan, faaliyet gösteren değerli kardeşlerimize de bir imkan, fırsat vermek amaçlı onlara federasyon kuralları dahilinde festival düzenliyoruz. Festivalin kazasız belasız güzellikler içerisinde ve güzel yarışlar olmasını diliyorum.”

Belediye Başkanı Kadir Kara, Adnan Öztürk ‘ün anne, babası ile festivalin onur konuğu motosiklet camiasında “Tek Teker Arif” olarak bilinen Arif Razgatlıoğlu’na, motosiklet akrobatı Birkan Polat’a plaket verdi, örnek motosiklet sürücülerine kask hediye etti.

Ayrıca yarışlara katılarak cesaretinden dolayı büyük alkış alan tek bayan yarışçı Nurevşan Önder festivale renk kattı.
Motosiklet akrobatı Birkan Polat ve Tek Teker Arif lakaplı Arif Razgatlıoğlu’nun muhteşem gösterileri tüm misafirler tarafından büyük alkış aldı.

Osmaniye Belediyesi 1. Motosiklet Festivali kısa mesafe MotoDrag Yarışlarında, 600cc ’de, Konya Motosiklet Kulübü’nden Hazar Şengül birinci, Mersin Motosiklet Kulübü’nden Zıpkın Usta lakaplı Mustafa Köprübaşı ikinci ve İbrahim Çerçi üçüncü oldular. 1000cc ‘de, Gaziantep Motosiklet Kulübü’nden Murat Diker birinci, İskenderun Motosiklet Kulübü’nden Tahir Bülbül ikinci ve Gaziantep Motosiklet Kulübü’nden Serkan Dikoğlu üçüncü ve son olarak 1300cc ’de, Mersin Motosiklet Kulübü’nden Caner Kıt birinci, Nizip Motosiklet Kulübü’nden Eyüp Ağaçkıran ikinci ve Gaziantep Motosiklet Kulübü’nden Ömer Tomek üçüncü oldular.

Yarışmalarda dereceye girenlere Osmaniye Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

İlgili Terimler :