OSMANİYE BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI EĞİTİME HİZMET EDİYOR

CEYHAN VETERİNER FAKÜLTESİ UYGULAMALI EĞİTİMLERİNİ OSMANİYE BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI’NDA YAPIYOR

Osmaniye Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi örnek projelere imza atmaya devam ediyor.

Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veteriner Fakültesi öğrencileri uygulamalı eğitimlerini Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağında görüyor.

Ceyhan Veteriner Fakültesi öğretim görevlileri Dr. Evren Esin ve Dr. Cenk Er gözetiminde gelen 3’üncü sınıf öğrencileri hayvan barınağında Cerrahi ve Dâhiliye dersi uygulamalı eğitimler aldılar.

Ziyarette Ceyhan veteriner Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencileriyle sohbet eden Belediye Başkanı Kadir Kara; “Belediye olarak ve insani olarak hassasiyetle sokak hayvanlarını korumak adına çalışmalar yürütüyoruz. Yerel yönetim olarak Allah’ın yarattığı her canlıya sahip çıkma mecburiyetimiz var. Sahipsiz ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarının yaşam süreçlerini daha da kolaylaştırabilmek adına veteriner hekimlerimiz ve tüm ekiplerimiz barınak çalışmalarını özenle yürütüyorlar. Daha farklı neler yapabiliriz, hayvanlarımızın yaşam bağlarını nasıl güçlendirebiliriz noktasında daha iyisini yapmanın arayışı içerisindeyiz. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Umarım faydalı olur. İnşallah derslerinizle ilgili çalışma yapmanıza imkân verecek bir alan olur.

Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Evren Esin yaptığı konuşmada; “Uygulamalı eğitimlerimizde hayvanlar ameliyata nasıl hazırlanır, hangi aşamalardan geçer, ameliyat sonrası bakımları nasıl takip edilir gibi konularımızı uygulamalı olarak Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağında öğrencilerimize aktarıyoruz. Bizlere ve genç veteriner hekim adayları öğrencilerimize böyle imkân ve fırsat tanıdığınız için çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

İlgili Terimler :