OSMANİYE BELEDİYESİ SU DEPOLARINI TEMİZLETMELERİ İÇİN VATANDAŞLARI UYARIYOR!

su_880x503OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN SU DEPOLARINIZI TEMİZLEYİN UYARISI
Osmaniye Belediyesi vatandaşları su depolarını temizletmeleri için billboard ve afişlerle vatandaşları uyarıyor. Osmaniye Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (OSKİ) su deposu bulunduran bina ve işyerlerinin, mutlaka yıllık temizliklerini yaptırmaları uyarısında bulundu. Yetkililer, temizliği yapılmayan su depolarının çeşitli hastalıklara sebebiyet verebileceğine dikkat çekiyor.
OSKİ tarafından yapılan açıklamada, su deposu bulunduran bina ve işyerlerinin, mutlaka su depolarının yıllık temizliklerini yaptırmaları gerektiği bildirildi. Açıklamada, temizliği ve bakımı yapılmayan su depolarının kimyasal ve bakteriyolojik kirlenmeye maruz kaldığı, depoya kadar temiz gelen suyun depoda temiz olma vasfını yitirdiği kaydedildi.
Osmaniye Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Su depoları göz önünde olmadığı için bakım ve onarımı ihmal edilebilir. Şebekeden sağlıklı bir şekilde deponuza gelen su, deponuzun bakım ve onarımı yapılmamış ise kimyasal ve bakteriyolojik kirlenmeye maruz kalır. Bu depolardan geçen su ile evinizin her türlü ihtiyacınızı karşılıyorsunuz. Temizlenmemiş depodan geçen su sağlığınızı tehdit etmektedir. İhtiyaçlarınızı giderirken sağlıklı su kullanmanız için depolarınızın temizliğini ve bakımını mutlaka yaptırmalısınız. Lütfen büyük emeklerle kapınıza kadar gelen kaliteli ve temiz suyu kirletmeyiniz. Depolarınızın temizlik, bakım ve dezenfeksiyon işlemlerini yaptırınız. Çünkü temiz olmayan depolar tifo, tifüs, dizanteri, kolera ve hepatit gibi hastalıkların oluşmasına yol açmaktadır.”

İlgili Terimler :