OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN ATA PROJESİ

OSMANİYE BELEDİYESİ YATALAK HASTALARA EVDE BANYO VE BAKIM HİZMETİ VERECEK
ATA PROJESİ, ‘Evimde Mutluyum’ SLOGANI İLE BAŞLIYOR
Osmaniye Belediyesi, evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engellilere yönelik ATA Projesi, ‘Evimde Mutluyum’ sloganı ile başlıyor. Ücretsiz olarak verilecek proje çerçevesinde evinde yatağa bağımlı olan vatandaşlara kişisel bakım ve banyo hizmeti verilecek.
Osmaniye Belediyesi tarafından yürütülecek Ata Projesi kapsamında kişisel bakım ve banyo ihtiyacı olan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların ozonlu su ile kendi yataklarında görevliler tarafından bakımları yaptırılacak.
Evde kişisel bakım ve yıkama hizmetlerinden yaş, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin evden çıkamayacak durumda olan kendi imkânları ile kişisel bakım ve banyo ihtiyaçlarını karşılayamayan ve bir başka kimsenin yardımına ihtiyaç duyan hasta, yaşlı ve engelli tüm vatandaşlar faydalanabilecek.
Ata Projesi kapsamında ‘Evimde Mutluyum’ sloganı ile yatağa bağımlı bir vatandaşa ozonlu su ile yıkama makinesi ile banyo yaptırılması, saç /sakal bakımı, tırnak kesimi ve bakımı, genel vücut temizliği hizmeti verilecek.
Osmaniye Belediyesi tarafından evden çıkamayacak durumda olan vatandaşlar için verilen evde bakım hizmetinden faydalanmak isteyenlerin (0328) 440 00 80 no’lu çağrı merkezini arayarak talepte bulunabilecekler. Belediye ekipleri yerinde inceleme yaptıktan sonra ilgili hastaya randevu verilerek hizmetten yararlanması sağlanacak.

İlgili Terimler :