OSMANİYE’DE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN VEFATININ 81.YILDÖNÜMÜNDE ANMA PROGRAMLARI DÜZENLENDİ

Aramızdan ayrılışının 81’inci yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, anısına düzenlenen programlarla anıldı.
Anma programları Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı.
Osmaniye Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının akabinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Şeref defterini imzalayan Vali Ömer Faruk Coşkun mesajında; “10 Kasım Türk milleti için, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek, ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. Yalnızca bizim tarihimiz değil, dünya tarihi açısından istisna şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, elde ettiği zaferler ve kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz ile saygın bir lider olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmış, milletiyle beraber verdiği hür ve bağımsız bir vatanda yaşama mücadelesiyle de tüm mazlum milletlere örnek olmuş, onların gönlünde de taht kurmuştur.” İfadelerini kullandı.
Atatürk anıtına çelenk sunma töreninin akabinde programlar Cebelibereket Kültür Merkezinde devam etti.
Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara ve protokol üyeleri Cebeli Bereket Kültür Merkezi sergi salonunda düzenlenen resim sergisini gezdi.
Kültür merkezinde düzenlenen anma programı saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Deniz Sarıtekin tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Konuşmanın ardından İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından sergilenen Anıtkabir Oratoryosu katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.
Son olarak sahne alan Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.
Beğeniyle takip edilen konser sonunda Vali Ömer Faruk Coşkun tüm öğrenciler adına Müzik Öğretmeni Özlem Dulkadir Türköz’e çiçek verdi.
Atatürk’ün vefatının 81. Yıldönümü anma programlarına Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve Baha Ünlü, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Belediye Başkanı Kadir Kara, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul,Cumhuriyet Başsavcısı vekili Abdulkadir Akbayram, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi partilerin il başkanları, merkez ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlgili Terimler :