OSMANİYE’DE “YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ” FARKINDALIK ETKİNLİĞİ  GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla farkındalık sağlanması için 13.00-15.00 saatleri arasında 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlik Osmaniye’de de gerçekleştirildi.

Vali Ömer Faruk Coşkun etkinlikte yaptığı konuşmada, “İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ’nun önderliğinde yapılan bu kampanya kapsamında, vatandaşlarımızda yayaların önceliği konusunda bir farkındalık oluşturulması bütün Türkiye’de eş zamanlı olarak bu çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda Şubat ayından itibaren biz de il merkezimizde ve bütün ilçelerimizdeki yaya geçitlerinde, özellikle kontrolsüz yaya geçitlerinde, yayaların önceliğini belirtir tabelaların ve ‘önce yaya’ ikonlarının yerleştirilmesi işlemini tamamladık. Bugün de Devletin her kademesindeki arkadaşlarımızla birlikte yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz. Bu etkinlikle vatandaşlarımızda bu konuda bir farkındalık oluşturmaya çalışacağız. Bu etkinliğin ilimiz adına hayırlı olmasını, bütün sürücülerimizde bu anlamda bir farkındalık oluşmasını temenni ediyorum. ” diye konuştu.

Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, yaya geçitlerinde duran sürücülere kampanya hakkında bilgi verdiler ve yaya önceliği konusunda hassasiyet göstermelerini istediler.

Devlet Bahçeli Meydanı’nda ve şehrin diğer yaya geçitlerinde düzenlenen etkinliklere Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş ve öğrenciler katıldı. İl Merkezi ve tüm ilçelerde yaya geçitlerinde kamu kurum ve kuruluşları müdürleri de yaya güvenliği nöbeti tuttu.

 

İlgili Terimler :