SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ

OSMANİYE BELEDİYESİ AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI KAPSAMINDA “ SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİSİKLETLİ BESLEME ” ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

Avrupa Komisyonu girişimi olan ve Türkiye Belediyeler Birliği’nce ( TBB) desteklenen, Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Osmaniye Belediyesi tarafından “ Sokak Hayvanları için Bisikletli Besleme Etkinliği “ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Doğu Akdeniz Bisiklet Derneği ( DOGABİS) üyeleri Korkut Ata Gençlik, Spor ve Doğa Derneği, Şehit Mehmet Karacatilki İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bisikletli gruplar şehrin değişik bölgelerinde bulunan  noktalarda sokak hayvanları için besleme faaliyeti gerçekleştirdi. Bisikletli grup daha sonra Kuzey Çevre yolunda bulunan bisiklet yolunda gezinti yaptı. Besleme yapılan sokak hayvanlarına ayrıca parazit ilacı Veteriner Hekim tarafından uygulandı. Bisikletli grup son olarak Kastabala Kuş Cenneti havzasında kuşları ve balıkları da besledi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi mezunu Azerbaycanlı bir bisiklet gönüllüsü Orhan Darıca  Türkiye ve Azerbaycan bayrakları ile etkinliğe katıldı. Programda Osmaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer de hazır bulundu.

Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından özellikle pandemi döneminde sokak hayvanları için gönüllülerin katılımıyla çok sayıda besleme faaliyeti düzenlenmişti.

İlgili Terimler :