SU, EMLAK, İLAN VE REKLAM VERGİSİ BORÇLARINA YAPILANDIRMA İMKÂNI GETİRİLDİ

SON BAŞVURU TARİHİ 31 TEMMUZ 2018

Osmaniye Belediyesi’ne olan su,emlak,ilan ve reklam vergi borçlarında yapılandırma işlemleri başladı.

Osmaniye Belediyesi, Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren kamuya ait borçları düzenleyen 7143 sayılı kanun kapsamında vatandaşlarımıza borçlarını eşit taksitle ödeme imkanı sunuluyor.

Taksit imkânından yararlanmak isteyen vatandaşlar, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat ederek yapılandırma işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından belediyeye ait su,emlak,ilan ve reklam vergi borçlarında yapılandırılmasına imkân sağlandı.

Su ve Emlak borçlarının yapılandırılma şansı ile 18 taksite kadar ödeme kolaylığı getirildiğini ifade eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, konuya yönelik yaptığı açıklamada, “Yasa, belediyemize su, emlak, ilan ve reklam vergisi borçları bulunan vatandaşlarımıza yönelik taksitli ödeme imkânı tanımaktadır.Borç yapılandırmasından yararlanacak mükelleflerimizin 31 Temmuz tarihine kadar Osmaniye Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri yeterli olacaktır.”dedi.

TAKSİTLERİ 2 KEREDEN FAZLA AKSATANIN YAPILANDIRILMASI İPTAL EDİLECEK

Vatandaşlar kendilerine en uygun taksit ve vade seçeneğinden faydalanabilecek. İki ayda bir ödemenin öngörüldüğü yeniden yapılandırmada 6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri bulunuyor.

Başvuruda bulunan borçlular, bir takvim yılında 2’den fazla kez vadesinde ödememeleri ya da eksik ödemeleri halinde, yapılandırılan borçlarına ilişkin kalan taksitlerini ödeme haklarını kaybedecek.

İlgili Terimler :