OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN DEV KONSER

Osmaniye Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında dev bir konsere imza attı.

Osmaniye Belediyesi’nin organize ettiği ‘Cumhuriyet Konseri’nde sahne alan ünlü sanatçı Kıraç, binlerce hayranını coşturdu. Ünlü sanatçı Kıraç, Kerkük Zindanı şarkısıyla giriş yaptığı konserde izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Salı pazarında gerçekleşen Cumhuriyet  konserine  binlerce kişi bayraklarıyla katıldı.

Konserde Vali Ömer Faruk Coşkun ve Belediye Başkanı Kadir Kara, Türk Rock müziğinin sevilen ismi Kıraç’a günün anısına, plaket, çiçek ve Karatepe Kilimi hediye etti.

Kültürel değer taşıyan geleneksel motif işlemeli kilim için teşekkür eden Kıraç, “Atatürk’ün dediği gibi Türkler en az 7 bin yıldır Anadolu’da. Biz 1071’de gelmedik, bizim öz yurdumuz burası ve bu kilimde onun kanıtı. Çünkü bu işlemelerin hepsinin bir anlamı var. Onun için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konser alanını dolduran binlerce kişiye hitap eden Belediye Başkanı Kadir Kara; “29 Ekim, Türkiye için ve 2000 yıllık Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından bir tanesidir. 29 Ekim, Türk milletinin, esarete hayır deyişinin ve top yekûn ayağa kalktığı, esareti hiçbir zaman için kabul etmeyen ama dünyada yedi düvele karşı tek başına mücadele edip kurduğu son Türk devletidir. Başta Mustafa kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, bütün kahramanlarımızı kalbimizde yaşatıyoruz. Onları saygıyla ve minnetle anıyoruz. 1071 den bugüne kadar bu kutsal toprakların vatan olması uğruna toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Allah mekanlarını cennet eylesin. Burada siz sevgili gençlere söylemek istediğim bir söz var. Bayrak bizim namusumuzdur. Bayrağı kirletmeyin, bayrağı yere düşürmeyin. Bayrağı ilelebet bu göklerde dalgalanması için mücadelemizi sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz. Bugün bu ülke etrafındaki, bu topraklara göz dikenlere asla taviz vermeyecek kadar dimdik kalbiyle, gönlüyle, yüreğiyle, bayrağı ve imanıyla ayakta olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Salı Pazarında düzenlenen halk konserini  Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Ziya Koç, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, MHP İl Başkanı Melih Loş ve yönetimi, Ülkü Ocakları İl Başkanı Hasan Şahin Ceylan ve yönetimi, MHP Kadın Kolları, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ile birlikte binlerce vatandaş izledi.

 

İlgili Terimler :