OSMANİYE BELEDİYESİ 5.OFF ROAD FESTİVALİ BÜYÜK BİR ÇOŞKUYLA TAMAMLANDI

AKDENİZ OFF-ROAD KUPASI 2.AYAK YARIŞLARI OSMANİYE’DE YAPILDI

Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Off-Road kulübünün birlikte düzenlediği 5’inci Off-Road festivali büyük bir coşkuyla tamamlandı. Festival kapsamında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Akdeniz off-road kupası ikinci ayak yarışları Osmaniye’de yapıldı.

Nefes kesici görüntülere sahne olan etkinliğe Türkiye’nin dört bir tarafından Off-Road tutkunları katılırken yarışmayı yaklaşık on binlerce kişi izledi.

Osmaniye Belediyesi 5’inci Off-Road yarışları için Osmaniye’ye Türkiye’nin farklı şehirlerinden özel tasarlanmış yüzlerce arazi aracı katıldı.  Osmaniye Belediyesi Samet Aybaba İzci Kampı civarı Off-Road pistinde düzenlenen yarışlar 5 kategoride yapıldı.

Etkinliğe diğer illerden yaklaşık 1000 Off-Road tutkunu katıldı. Off-Road etkinliklerine katılan yarışmacılar pistin ve organizasyonun çok mükemmel olduğunu dile getirdiler. Ayrıca duygularını ifade eden vatandaşlar ise Osmaniye Belediyesi’ne ve Osmaniye Off-Road Kulübüne yaşattıkları keyifli anlar ve geçirdikleri dolu dolu bir gün için teşekkür ettiler.

BAŞKAN KADİR KARA, GELENEĞİ DEVAM ETTİRDİ

Osmaniye Belediyesi 5.Off-Road festivali, Belediye Başkanı Kadir Kara’nın test sürüşü yapmasıyla başladı. Ustaca özel hazırlanmış yarış parkurunu tamamlayan Başkan Kara, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Belediye Başkanı Kadir Kara şenliklerde yaptığı konuşmada ; “Katkı ve katılımlarınızdan dolayı tüm hemşerilerime, yarışları resmi statüye kavuşturan Türkiye Otomobil sporları federasyonu ve spor bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Tüm yarışmacılarımıza başarılar diliyor, ayrıca bu etkinliği tüm şehitlerimize atfediyor ruhları şad olsun diyorum.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Belediyesi 5’inci Off-Road  festivali kapsamında Akdeniz Off-Road kupasında derceye girenler S1 kategorisinde Kahramanmaraş Off-Road Kulübünden Mehmet Baki Arpasatan birinci, S2 kategorisinde Tarsus Off road kulübünden Murat Akkaya birinci, Çukurova off road kulübündenHasan Yatalakoğlu ikinci, Kadirli off road kulübünden İrşad Biçer üçüncü, S3 kategorisinde Adana Thruoff kulübünden Salih Ünsal birinci, Osmaniye offroad kulübünden Kemal Arıcan ikinci, Gaziantep off road kulübünden Ahmet Can Kaysı üçüncü, S4 kategorisinde Kilis Hüroff kulübünden Erkan Karakaş birinci, Kilis Kiloff kulübünden Hakan Bilecen ikinci ve Genel klasman kategorisinde Murat Akkaya birinci, Hasan Yatalakoğlu ikinci, İrşad Biçer üçüncü oldular.

Etkinliğe Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve eşi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ve eşi, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve on binlerce vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

DCIM100MEDIADJI_0004.JPG

DCIM100MEDIADJI_0010.JPG

DCIM100MEDIADJI_0013.JPG

DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

DCIM100MEDIADJI_0016.JPG

DCIM100MEDIADJI_0018.JPG

DCIM100MEDIADJI_0021.JPG

DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

DCIM100MEDIADJI_0023.JPG

DCIM100MEDIADJI_0024.JPG

DCIM100MEDIADJI_0025.JPG

DCIM100MEDIADJI_0034.JPG

DCIM100MEDIADJI_0036.JPG

DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

DCIM100MEDIADJI_0009.JPG

DCIM100MEDIADJI_0004.JPG

 

 

İlgili Terimler :