BAŞKAN KADİR KARA’DAN ÇANAKKALE ZEFERİ MESAJI

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.
‘Türk Milletinin ayağa kalkışı ve dirilişidir Çanakkale Savaşları’ diyen Başkan Kadir Kara mesajında; ”Büyük Türk Milleti, Çanakkale’de unutulmaz şanlı bir destan yazdı. Türk’ün boyun bükmeyeceğini ve bölünmez bir bütün olduğunu tüm cihana gösterdi. Bütün dünya bilsin ki! Bu kutlu vatan, al bayrağımızın gölgesinde ebediyen bölünmez bütünlüğünü koruyacak ve var olmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletiyle birlikte sarsılmaz bir bütündür.
O kahraman ecdadımızın mirasçısı olan bizler, aynı ruhla kanımızla sulayıp vatan yaptığımız kutsal topraklarımıza sonsuza kadar sahip çıkacak ve daima yücelteceğiz.
Çünkü biz vatan ve bayrak aşkıyla yanan Türk Milletiyiz. Biriz, beraberiz ve tek yüreğiz.
Bu duygularla başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum. “ İLELEBET VE DAİMA NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE.” İfadelerine yer verdi.

 

İlgili Terimler :