BAŞKAN KADİR KARA’DAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Basın mensupları, şehrimizde, ülkemizde güçlü birliktelik ve güçlü bir demokrasi için çok önemli bir görevi icra etmektedir diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara;”Güçlü bir Osmaniye olma yolunda hayati önem arz eden basamaklardan birisinin de gazetecilik etik ve kuralları çerçevesinde mesleğin ilkeli ve güçlü olmasıdır.

Basın mensupları, kamuoyunu doğru bilgilendirmek,  vatandaşların haber alma hakkını ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmekle yükümlü önemli bir görevi yürütmektedir.

Şehrimizde gelişen haberleri yayın organları aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde vatandaşların bilgilenmesi için ulusal ve yerel basın mensuplarımızın gayret ve çabalarını takdirle takip ediyoruz.

Osmaniyemizi birlikte daha güzel bir geleceğe taşıyacağımız yazılı, görsel ve işitsel alanlarda mücadelesini sürdüren basın mensuplarımızı en kalbi duygularla selam ve saygılarımı sunuyorum.

Bu duygularla, görevi başında vefat eden basın mensuplarını rahmetle anıyor, gazetecilik mesleğine emek vermiş gönül vermiş tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler :