FENER ALAYI VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

OSMANİYE BELEDİYESİ MEHTER TAKIMI EŞLİĞİNDE TREN GARINDAN CUMHURİYET MEYDANI’NA YÜRÜNDÜ

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96’nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi ve havai fişek gösterisi yapıldı.

Tren garı önünde ellerinde fener ve Türk bayrakları ile toplanan protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde İstasyon Caddesi, Devlet Bahçeli Meydanı, Dr. Ahmet Alkan Caddesi, Atatürk Caddesi ve Çarşı Polis Merkezi güzergâhından Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü.

Yürüyüşe katılan genç izciler ellerinde fener ile ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ , ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ gibi sloganlar atarak yürüyüşe destek verdiler.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “96 yıl önce bu toprakları vatan yapmak uğruna hayatını kaybetmiş canını toprağa vermiş bütün büyüklerimizi atalarımızı rahmet minnet ve şükranla anıyorum. Onlara layık bir nesil olmak için elimizden geldiğince bugün ve bugünden sonra da yaşadığımız bu zor coğrafyada bir ve bütün olarak hep birlikte bütün düşmanlara karşı koyarak bu ülkenin bir tek taşını dahi hiç kimseye vermeyeceğimizi bütün dünyaya ilan ediyorum. Her yıl düzenlemiş olduğumuz fener alayımıza katılan siz değerli Osmaniyeli hemşerilerimize ve bu yürüyüşümüze uzaktan gelerek katılan değerli heyet temsilcilerine bütün Osmaniyeli hemşerilerim adına teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum.” Dedi.

Ayrıca vatandaşların Çarşı Polis Merkezi önünden geçerken görevi başındaki polislere ve tüm polis teşkilatına ‘Polise uzanan eller kırılsın’ şeklinde slogan atarak alkışladıkları kaydedildi.

Yürüyüşe Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP İl Başkanı Ahmet Melih Loş ve yönetimi, MHP Merkez İlçe Başkanı Ümmet Kaya ve yönetimi,Osmaniye Ülkü Ocakları İl Teşkilatı, Türkiye Harp Malulü, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri,şehit ve gazi aileleri ile çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Fener alayı yürüyüşünden sonra Cumhuriyet Meydanı’nda havai fişek gösterisinin ardından etkinlik sona erdi.

İlgili Terimler :