OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN GELENEKSEL OKÇULUK TURNUVASI

okculuk (4)Osmaniye Belediyesi son zamanlarda vatandaşlar arasında hızla yayılan Türk okçuluğu veya Osmanlı okçuluğu olarak bilinen geleneksel okçuluk sporu dalında bölgesel tarzda bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Osmaniye’de bu spora gönül vermiş olan Osmaniye Cebelibereket Geleneksel Okçuluk ve Osmaniye Kayı Geleneksel Okçuluk Kulüplerinin destekleri ile Osmaniye Belediyesi 1. Cebelibereket Geleneksel Okçuluk Turnuvası yapılacak.

18 Eylül Pazar günü Ergenekon olarak bilinen Osmaniye Kent Ormanı’nda düzenlenecek yarışmaya bölgeden çok sayıda sporcunun katılması bekleniyor. Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Başkan Kadir Kara, tarihimizde önemli bir yer tutan okçuluk sporunun tanınmasını sağlamak ve çeşitli illerden gelecek sporculara Osmaniye’nin tanıtılmasını sağlamak için bu yarışmayı tertip ettiklerini söyledi. Başkan Kara ayrıca, bu etkinliğin yapılması hususunda kendilerine destek ve talepte bulunan geleneksel okçuluk sporuna gönül vermiş dernek üyelerine de teşekkür etti.

Osmaniye Cebelibereket Geleneksel Okçuluk Kulübü Başkan Selahattin Arpacı ise turnuvanın Hareketli Puta, Sabit Puta ve Yumurta Atışı şeklinde 3 değişik kategoride farklı yaş grupları arasında yapılacağını söyledi. Arpacı, 18 Eylül Pazar günü Ergenekon Kent Ormanı’nda saat 10.00’da açılış töreni ile başlayacak turnuvanın gün boyu devam edeceğini belirtti. Bu etkinliğe destek veren ve organize eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkür etti.

Osmaniye Belediyesi 1. Cebelibereket Geleneksel Okçuluk Turnuvası’nda dereceye girenlere Osmaniye Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verilecek.

okculuk (5)

 

İlgili Terimler :