ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE’NİN ALT YAPI SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

YAĞMUR SUYU PROJE CALIŞMALARI İLE  BİRLİKTE SEL TAŞKINLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

Osmaniye Belediyesi tarafından yapılan şehir tarihinin en büyük yatırımlarından birisi olan yağmur suyu alt yapı çalışmaları ile birlikte Osmaniye’de artık sel baskınları, cadde ve sokaklarda su göllenmeleri yaşanmayacak.

Yağışlardan en çok etkilenen Mimar Sinan ve Fakıuşağı Mahalleri için de yağmur suyu alt yapı çalışmaları hızla sürüyor.

Konumu itibariyle şehrin stratejik noktasında olan Fakıuşağı mahallesinde yaşanabilecek tüm sel taşkınlarına karşı çift hat döşenerek yağmur sularının Karaçay dere yatağına deşarj olması sağlanacak.

Aynı şekilde Mimar Sinan Mahallesinde vatandaşların özellikle kış aylarında su göllenmelerine karşı yaşadıkları tüm mağduriyetleri gidermek için sıkıntı yaşanan bölgelere güney çevre yolu altından Karaçay dere yatağına yağmur suyu deşarj boruları döşeniyor.

Osmaniyeli hemşerilerimizin yağışlardan kaynaklı yaşadıkları tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak için durmaksızın çalışıyoruz diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Şehrimizin geleceği ve hemşerilerimizin refahı için projelerimize durmadan devam ediyoruz. Yatırımlarımızın yapımı esnasında hemşerilerimizin yaşam standartlarının biraz düştüğünü biliyoruz. Bu konuda anlayışları ve destekleri için tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle özellikle alt yapı yatırımlarımız tamamlanınca Mimar Sinan ve Fakıuşağı mahallerimiz başta olmak üzere tüm şehrimizde alt yapı sorununu çözmüş olacağız. “ dedi.

İlgili Terimler :