15 TEMMUZ  “HALKIN ZAFERİ” KONULU LİSELER ARASI RESİM YAPMA YARIŞMASI SONUÇLANDI

Osmaniye Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletimize ve bütünlüğümüze karşı yapılan hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında liseler arası ödüllü Resim Yapma Yarışması düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Halkın Zaferi” isimli liseler arası Resim Yapma Yarışmasına ilimiz genelinden çok sayıda öğrenci katıldı.

Katılım ve başvuruların online olarak yapıldığı yarışmada katılımcılar duygularını kağıtlara yansıtarak birbirinden güzel ve anlamlı resimler ortaya koydu.

Başvuru tarihinin sona ermesiyle birlikte Osmaniye Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi (OBEM) Resim Kursu Öğretmeni Filiz Tıraş tarafından resimler incelenerek puanlama yapıldı.

Yapılan ilk değerlendirmeler sonucunda 8 resim finale kaldı. 8 resim arasında tekrar değerlendirme yapılarak ilk üçe giren resimler belirlendi.

15 Temmuz’da halkımızın gösterdiği kahramanlığı hafızalarda yerini korumak ve yaşatmak amaçlı Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Halkın Zaferi” konulu resim yapma yarışmasında Dilara Gülçiçek birinci, Nisa Yenilmez ikinci ve Ümmühan Akdeniz üçüncü oldular.

Dereceye girenlere ödülleri 15 Temmuz gecesinde Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliklerde verilecek.

İlgili Terimler :