7 OCAK KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

ETKİNLİKLER KAPSAMINDA 7 OCAK ZAFER KOŞUSU 4 OCAKTA YAPILACAK
Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen Osmaniye’de Milli Mücadele Zaferinin 100.yıldönümü kutlama etkinliklerinin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.
7 Ocak kurtuluş etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan 7 Ocak Zafer Koşusu 4 Ocak 2022 tarihinde yapılacak.
Kadınlar 18 yaş ve altı, 18-40 yaş, Erkekler 18 yaş ve altı, 18-40 yaş, Veteranlar 40-60 yaş ve 60 yaş ve üstü olmak üzere toplam 6 kategoride yapılacak.
Yarışmaya katılacak olanlar 4 Ocak 2022 yarışma günü saat 09.00’da belediye hizmet binası girişinde kayıtlarına yaptıracaklar, kayıt esnasında belediye tarafından numaralı forma verilecek ve ardından saat 10.00’da yarışma başlayacak.

ORTAOKULLAR ARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMASINA BAŞVURULAR BAŞLADI
Osmaniye’de Milli Mücadele Zaferinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Osmaniye’de Milli Mücadele ve 7 Ocak Şiirleri Okuma Yarışmasına başvurular başladı.
Her okuldan bir öğrencinin katılabileceği yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 17 Aralık 2021 Cuma olarak belirlendi.
Yarışmanın şartnamesine ve başvuru formuna www.osmaniye-bld.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

LİSELER ARASI TİYATRO YARIŞMASINA BAŞVURULAR BAŞLADI
Osmaniye’de Milli Mücadele Zaferinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 7 Ocak ve Milli Mücadele Konulu Liseler Arası Tiyatro Yarışmasına başvurular başladı.
Osmaniye Belediyesi’nin organizasyonunda Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Osmaniye Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezinin katkıları ile düzenlenen yarışmaya katlım için 17 Aralık 2021 Cuma gününe kadar başvurulması gerekmektedir.
Yarışmalar 28-29 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak.
Yarışmanın şartnamesine ve başvuru formuna www.osmaniye-bld.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ŞİİR YAZMA YARIŞMASINA BAŞVURULAR BAŞLADI
Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında şiir yazma yarışmasına başvurular devam ediyor.
7 Ocak 1922’den bugüne büyük bir onur ve gururla kutlanan 7 Ocak Kurtuluş Bayramının 100’üncü yılında düzenlenen şiir yazma yarışması tek kategoride Türkiye’nin her yerinden her yaşta vatandaşlar katılabilecek.
Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen şiir yazma yarışmasında katılımcılar eserlerinde Osmaniye’mizin Millî Mücadele Zaferi’nin 100’üncü yılını, milli mücadeleyi, 7 Ocak Kurtuluş Bayramının coşkusunu heyecanını, Osmaniye’nin kahramanlığını ve yiğitliğini ifade etmesi isteniyor.
Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir yazma yarışmasına son katılım tarihi 17 Aralık 2021 olarak belirlendi. Yarışmaya katılım sağlayacak olanlar eserlerini başvuru formuyla birlikte belirtilen tarihe kadar elektronik ortamda 100yilsiiryarisması@gmail.com adresine gönderebilir veya Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne elden veya posta ile teslim edebilecekler.
Yarışmanın şartnamesine ve başvuru formuna www.osmaniye-bld.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Terimler :