ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

BAŞKAN İBRAHİM ÇENET, İLAÇLAMA AMİRLİĞİ’NİN GECE ÇALIŞMASINA KATILDI

BAŞKAN ÇENET: “GÜZEL BİR YAZ GEÇİRMENİZ İÇİN GEREKLİ TEDBİRLERİ ŞİMDİDEN ALIYORUZ”

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, İlaçlama Amirliği tarafından sivrisinek, karasinek ve haşerelere yönelik gece saatlerinde başlatılan ilaçlama çalışmalarına katıldı. Kent genelinde bulunan mazgal ve çöp konteynerlerinde uygulanan ilaçlama çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Çenet, vatandaşların güzel bir yaz geçirmeleri için gerekli tedbirleri şimdiden aldıklarını söyledi.

Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı İlaçlama Amirliği ekipleri yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte sivrisinek, karasinek ve haşerelere yönelik 7/24 esaslı etkin mücadelesine durmaksızın devam ediyor. Bu kapsamda İlaçlama Amirliği tarafından Musa Şahin Bulvarı, Devlet Bahçeli Bulvarı ve Atatürk Caddesi’nin belirli noktalarında yer alan mazgallar, gece saatlerinde pülverizatör ile ilaçlanırken termal sislemeyle de dumanlama çalışması yapıldı. Ayrıca aynı bölgelerde konumlandırılan çöp konteynerleri de karasineklere karşı kalıcı ilaçlama yöntemiyle ilaçlandı.

Bu çerçeve de göreve geldiği ilk günden bu yana gece-gündüz demeden belediye birimlerinin çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı İbrahim Çenet, ekiplerin gece saatlerinde uyguladığı ilaçlama çalışmasına katıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen ve ilaçlama yöntemleri hakkında bilgiler alan Başkan Çenet, “Hepinizi gecenin ilerleyen saatinde Osmaniye Belediyesi İlaçlama ekibi olarak saygıyla sevgiyle selamlıyoruz. Şuan saatlerimiz gece 23.00 ve buradaki ilaçlama ekibimizle birazdan sahaya çıkacağız. Mazgallar ve çöp konteynerleri başta olmak üzere zararlı haşerelere karşı mücadelemizi yapacağız. Daha güzel bir yaz geçirmeniz için gerekli tedbirleri şimdiden alıyoruz. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı İbrahim Çenet’e Veteriner İşleri Müdürü Bahadır Erdem Bülbül ile İlaçlama Amiri Mahmut Ateş de eşlik etti.

İlgili Terimler :