ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

BAŞKAN KADİR KARA, BİNLERCE KİŞİ İLE BİRLİKTE İFTAR YAPTI

OSMANİYE BELEDİYESİ, MAHALLE İFTARLARININ İKİNCİSİNİ İSTİKLAL İLKOKULU YANINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Osmaniye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve şehrin farklı noktalarında verdiği mahalle iftarları devam ediyor.

Ramazan ayının ikinci mahalle iftarı, İstiklal İlkokulu yanı askeriye yolunda gerçekleştirildi.

İstiklal mahallesi, Kurtuluş mahallesi, Selimiye Mahallesi ve Cumhuriyet mahallelerini kapsayan iftar yemeğine yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

İftar öncesinde Kurtuluş Camii Müezzini Recep Yalvaç Kur’an-ı Kerim okuyarak ve dua yaptı.

Ramazan ayının manevi iklimini, bereketini ve güzelliklerini paylaşmak adına binlerce vatandaş aynı sofrada birlikte dua edip oruçlarını açtılar.

Katkı ve katılımlarından dolayı tüm vatandaşlara teşekkür eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Belediyemiz tarafından düzenlenen iftar programına teşrifleriniz nedeniyle bütün kalbimle hoş geldiniz şerefler getirdiniz. Ramazanı şerifin Osmaniyemize, vatanımıza, milletimize ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.  Değerli hemşerilerim sizlerle nice ramazanlarda aynı iftar sofrasında buluşmayı diliyorum.” Şeklinde konuştu.

MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy vatandaşlara hitap ederek; “Helal sofrada bir mahalle kültürünü yaşatarak büyük bir aile olduğumuzu gösterdiğiniz bu atmosferi tesis ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu ortamın tesis edilerek ramazanın birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde olduğunu bütün millete göstermek adına gayret eden belediye başkanımızı huzurunuzda tebrik ediyor teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı

Osmaniye Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katılan vatandaşlar, bu manevi iklimi bizlere yaşattıkları için ve binlerce mümin kardeşlerimizle aynı sofrada yemeğimizi paylaşma imkânı sağladığı için Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandılar.

Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftar programına Belediye Başkanı Kadir Kara ile birlikte MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP Osmaniye İl Başkanı Ahmet Melih Loş ve yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri ile binlerce vatandaş katıldı.

İlgili Terimler :