ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

BAŞKAN KADİR KARA: “ÇANAKKALE ZAFERİ DÜNYA ÜZERİNDE BENZERİ OLMAYAN BİR DESTANDIR”

OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANI KADİR KARA’NIN ‘ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ’ MESAJI
Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, , “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Kadir Kara mesajında, “Çanakkale Zaferi dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir destandır. 18 Mart 1915 tarihi de milletimizin en zor şartlarda bağımsızlık uğruna verdiği unutulmaz mücadelenin kanıt tarihidir. Ayrıca Çanakkale Zaferi, milletimizin bu topraklardaki varlığı, istiklali ve istikbali için verilen ayakta kalma savaşıdır. Sarsılmaz bir inançla bu zaferi kazanan aziz milletimiz, hem milli tarihimizi hem de dünya tarihini yeniden şekillendirmiştir. Bir asır önce Çanakkale’de görülmüştür ki yeryüzündeki hiçbir silah vatan ve millet sevgisine karşı muzaffer olamayacaktır. Onun için bizler bu zaferi sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil sürdürmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün önemli ilham kaynaklarından birisi olarak görmekteyiz.

Bugün, istiklalini ve istikbalini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya göstermiş olan ecdadımızın elde ettiği zaferin yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşamaktayız. Vatanın bütünlüğü, milletin egemenlik ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda vatan evlatlarının neleri başarabileceğinin en güzel kanıtını şüphesiz Çanakkale Zaferi’nde görmekteyiz. Bundan dolayı dün, bugün ve yarın da Türkiye Cumhuriyeti Devleti sonsuza kadar var olacak, bölünmez bütünlüğü uğruna mücadelesine devam edecektir. Çünkü biz vatan ve bayrak aşkıyla yanan Türk Milleti’yiz. Bu düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek adını tarihe yazdıran tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları şad olsun” ifadelerine yer verdi.

 

İlgili Terimler :