BAŞKAN KADİR KARA, ‘ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU HERŞEYDEN ÖNEMLİ’     

OSMANİYE SALİH BAHÇELİ İLKOKULU’NDA KAR SEVİNCİ

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Salih Bahçeli İlkokulu üçüncü sınıf öğrencisi Yağmur İçaçan’ın sınıf arkadaşlarına verdiği kar topu oynama sözünü yerine getirdi.

Başkan Kadir Kara’ya mektup yazarak sınıf ve okul arkadaşları için okul bahçesine kar getirilmesi için talepte bulunan Yağmur İçaçan’ın talebine kayıtsız kalmayan Başkan Kadir Kara okul bahçesine çocuklar için kar getirtti.

Teneffüs zili çaldığında okul bahçesinde kar gören öğrenciler büyük sevinç yaşarken unutulmaz bir gün geçirdiler.

Şehrimiz ve ülkemizin geleceğinin teminatı kıymetli çocuklarımızın mutluluğu her şeyden önemli diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Arkadaşlarının ve kendisinin motivasyonunu yükseltmek ve onları mutlu edebilmek adına kızımızın mektup yoluyla ulaşarak talepte bulunması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Yağmur kızımız başta olmak üzere arkadaşlarına, ailesine ve öğretmenlerine bizlere çocuklarımıza kar sevincini yaşatmamıza vesile olduğu için özel olarak teşekkür ediyorum. Bütün çocuklarımıza eğitim hayatlarında ve yaşamları boyunca başarılar diliyorum. Ülkemiz geleceğini şekillendirecek ve daha yukarıya taşıyacak yeni yetişen nesil olan tüm çocuklarımıza inancımız ve güvenimiz tamdır. “ ifadelerini kullandı.

Salih Bahçeli üçüncü sınıf öğrencisi Yağmur İçaçan ise konuşmasında; “Sınıf başkanlığı seçimlerinde arkadaşlarıma beni seçerseniz sizin için okula kar getirtirim diye söz vermiştim. Bu sözümün üstüne arkadaşlarımdan tam destek aldım. Sözümü nasıl yerine getiririm diye düşünürken başkanımıza mektup yazmak aklıma geldi. Mektubumda ‘Bu sözü yerine getirebilmem için sizin yardımınıza ihtiyacım var. Eminim siz de benim vermiş olduğum sözü yerine getirmemde yardımcı olacağınızdan hiç şüphem yok. Çünkü siz Mutlu Şehir Osmaniye’nin Belediye Başkanısınız.’ İfadelerine yer verdim. Mektubum ulaştıktan kısa bir süre sonra okulumuza kar gönderen Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya şahsım ve tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Büyük bir mutlulukla doyasıya eğlendik.” Şeklinde konuştu.

İlgili Terimler :