ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

BAŞKAN KADİR KARA’DAN 19 MAYIS MESAJI

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Kadir Kara mesajında; “Büyük Türk Milleti’nin kıymetli evlatları, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine mirası ve emanetidir.

19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti’nin kutlu tarihinde, Aziz Milletimizi bağımsızlığa götüren ve dünyayı titreten adımın atıldığı tarihtir.

Geleceğimizin teminatı kıymetli gençler!
Daima güçlenerek büyüyen kutlu vatanımız Türkiye’yi omuzlarınızda yüceltecek olan sizlersiniz. Mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum Türk Milleti’nin her bir ferdine Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ebediyen yükselteceğine inancımız tamdır.

Devlet Millettir, Millet Devlettir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletiyle birlikte parçalanamaz, bölünemez ve asla durdurulamaz bir bütündür.
İçeride ve dışarıda birliğimizi, büyümemizi hazmedemeyen tüm odaklar iyi bilsin ki! Bu millet, tarihte olduğu gibi yine aynı ruhla gereken cevabı her zaman verecektir.
Bu duygularla geleceğimizin umudu olan siz gençlerimizin ve tarihi şan ve şerefle dolu kahraman milletimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.
Bizlere bu kutlu vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ülkemizin birliği ve bölünmez bütünlüğü için mücadelesinden asla ödün vermeyen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

İlgili Terimler :