BAŞKAN KADİR KARA’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara mesajında; “Büyük Türk tarihimizin her döneminde al bayrağımızı daima göklerde dalgalandırmak adına, kahraman gazilerimizin önce vatan diyerek verdikleri destanlaşan mücadeleleriyle bizlere miras bıraktıkları bu kutlu topraklarda Türk Milleti, ebed müddet bir ve bütün olarak yaşayacaktır.

Türk Milleti’nin şanlı tarihinde kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin istiklal ve istikbal mücadelesinde olduğu gibi aynı inanç, azim ve kararlıkla bayrağımızı sonsuza dek dalgalandırmaya devam edeceğiz.

Bu milli duygularla gazilerimiz ve şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum.

Büyük Türk Milleti’nin bir ferdi olarak yürekleri vatan ve bayrak sevgisi ile dolup taşan gazi ve şehitlerimizin bizlere miras bıraktığı değerleri yaşatarak gelecek nesillere aktarmayı kendimiz için bir görev kabul ediyoruz.

Vatan uğruna canlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin ve aziz şehitlerimizin emaneti kıymetli ailelerinin daima yanlarındayız ve olmaya da devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik ünvanının verilişini ve tüm gazilerimizin “ 19 Eylül Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

İlgili Terimler :