BELEDİYE BORÇLARINA YAPILANDIRMA BAŞLADI

SON BAŞVURU TARİHİ 31 ARALIK 2020

Osmaniye Belediyesi’ne olan borçlarda yapılandırma işlemleri başladı.

Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren kamuya ait borçları düzenleyen 7256 sayılı yasa kapsamında Osmaniye Belediyesi, vatandaşlarımıza borçlarını eşit taksitle ödeme imkânı sağlandı.

Taksit imkânından yararlanmak isteyen vatandaşlar, 31 Aralık 2020 tarihine kadar Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat ederek yapılandırma işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından belediyeye ait borçlarda yapılandırılmasına imkan sağlandı.

Vatandaşlarımızın belediyeye olan borçlarına 18 aya kadar ödeme kolaylığı getirildi diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; ”Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yasa kapsamında belediyemize borçları bulunan vatandaşlarımıza yönelik peşin ödeme kolaylığı ve taksitli ödeme imkânı tanımaktadır.

Borç yapılandırmasından yararlanacak mükelleflerimizin 31 Aralık tarihine kadar Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğümüze müracaatta bulunmaları yeterli olacaktır.”dedi.

TAKSİTLERİNİ 2 DEFA AKSATAN TAKSİTLİ ÖDEME HAKLARINI KAYBEDECEK

Vatandaşlar kendilerine en uygun taksit ve vade seçeneğinden faydalanabilecek. İki ayda bir ödemenin öngörüldüğü yeniden yapılandırmada peşin ödeme, 6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri bulunuyor.

Başvuruda bulunan borçlular, bir takvim yılında 2 kez vadesinde ödememeleri ya da eksik ödemeleri halinde, yapılandırılan borçlarına ilişkin kalan taksitlerini ödeme haklarını kaybedecek.

İlgili Terimler :