ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

BİNLERCE KİŞİ İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİ

Osmaniye’nin çeşitli noktalarında verilen iftar yemeklerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Ramazan ayında binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturan Osmaniye Belediyesi dördüncü mahalle iftarını Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi ve Mevlana Mahallelerinin ortak noktası olan çiftlik yolu Hoca Ahmet Yesevi Camii önünde düzenlendi. Cadde üzerine açılan iftar sofrasına binlerce vatandaş katıldı.

İftara katılan vatandaşlar Başkan Kadir Kara’ya, bu manevi havayı bizlere yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandılar.

Katılımın oldukça yüksek olduğu iftar yemeği öncesi Kur-an’ı Kerim okundu, dua yapıldı.

Mahalle iftarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Kadir Kara; “Geleneksel olarak düzenlediğimiz mahalle iftarımıza katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Mübarek ramazan ayının sizlere, Osmaniyeli hemşerilerimize, vatanımıza ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

İftar programına katılan MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ise; “Değerli hemşerilerim Allahın selamı ve bereketi bu sofranın üzerine olsun. Birbirinden farklı renklerin bir arada nasıl yaşadığını merak edenler gelsinler Osmaniye’ye ve bu iftar sofrasına baksınlar. Ahmet yesevi şefkatini muhabbetini burada görsünler. Bu sofranın bereketi bu kardeşliğin daim olmasının teminatı Devlet Bahçeli, Osmaniye ve Osmaniye Belediye Başkanıdır. Sofranız gönlünüz kadar büyük olsun. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Tuttuğunuz oruçları Allah kabul etsin.” Şeklinde konuştu.

Osmaniye Belediyesi’nin düzenlediği mahalle iftar yemeğine Belediye Başkanı Kadir Kara ile birlikte MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP Osmaniye İl Başkanı Melih Loş ve yönetimi, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Saadet Selcen Taşkan ve yönetimi, Ülkü Ocakları İl Başkanı Hasan Şahin Ceylan ve yönetimi,mahalle muhtarları ve binlerce vatandaş katıldı.

İlgili Terimler :