ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

ÇANAKKALE SAVAŞ MALZEMELERİ GEZİCİ SERGİSİ OSMANİYE’DE

21 OCAK– 29 OCAK TARİHLERİ ARASI ZİYARETE AÇIK OLACAK

Osmaniye Belediyesi organizasyonunda Çanakkale Savaş Malzemeleri Gezici Sergisi Osmaniye’ye geliyor. Sergi, 21 Ocak – 29 Ocak tarihleri arasında Park 328 alışveriş merkezinde ziyaretçilerini ağırlayacak.

26 stantta 1 temsili şehitlik, 1 siper canlandırması, 26 adet anlatım panosu yaklaşık bin adet savaş objeleri ile ziyaretçilere Çanakkale’de verilen destansı mücadelenin manevi ruhunu yaşatacak.

Nesilden nesile aktarılması gereken, kahraman ecdadımızın dünyayı titreterek kazandığı büyük Çanakkale Destanı’nın yaşanmışlıklarını Osmaniye’ye getiriyoruz diyen Belediye Başkanı Kadir Kara, her yaştan vatandaşın bu sergiyi ziyaret etmelerinin önemli olduğunu belirtti.

Başkan Kara, “Çocuklarımızın ara tatillerini dolu dolu geçirmeleri için tarihimiz ve geleceğimiz için çok önemsediğimiz bu anlamlı sergiyi hemşerilerimizle buluşturuyoruz. Amacımız, kahraman ecdadımızın kutlu miras Türkiye’mizi bizlere bırakabilmek için neler yaptığını, nasıl fedakârlıklar yaptığını anlatmak, Çanakkale ruhunu canlandırmak ve yetişen yeni neslimize bu milli ruhu aşılayarak onlara hangi şartlar altında bu savaşın yapıldığını gösterebilmektir.” İfadelerini kullandı.

 

İlgili Terimler :