ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

ÇANAKKALE SAVAŞ MALZEMELERİ GEZİCİ SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Osmaniye Belediyesi organizasyonunda Çanakkale Savaş Malzemeleri Gezici Sergisi ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Park 328 alışveriş merkezinin zemin katında Osmaniyeli vatandaşları ağırlayan sergi, 26 stantta 1 temsili şehitlik, 1 siper canlandırması, 26 adet anlatım panosu yaklaşık bin adet savaş objeleri ile ziyaretçilerini şanlı Türk tarihinde yolculuğa çıkarıyor.

Türk Milleti’nin Çanakkale’de kazandığı destanlaşan mücadelesini gelecek nesillere taşımak amacıyla Osmaniye Belediyesi öncülüğünde açılan sergi yarıyıl tatiliyle birlikte öğrencilerinde uğrak noktası haline geldi.

Osmaniye Belediyesi’nin daveti ve destekleriyle Osmaniye’de bulunduklarını belirten Kültür ve Turizm Bakanlığı Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Alan Kılavuzu Ali Murat Kalegil; “Osmaniye, tarihine ve bayrağına çok hassas olan bir şehir. Bu hassasiyeti, Çanakkale ruhunu gelecek nesillere aktarmak adına çocuklarını özellikle getiren ailelerden daha net görebiliyoruz. Sergimize yoğun ilgi gösteren Osmaniyeli vatandaşlara teşekkür ediyor, burada olmamızı sağlayan Belediye Başkanı Sayın Kadir Kara ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. Tüm herkesi Çanakkale ruhunu yaşamak adına sergimize davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

İlgili Terimler :