ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

DEPREM BÖLGESİ OSMANİYE’DE, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

KAHRAMANMARAŞ merkezli 6 Şubat’ta yaşanan depremlerden etkilenen Osmaniye’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104’üncü yıl dönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı. Tosyalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kutlama programına Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanımız Kadir Kara, Garnizon Komutanı ve 12. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Komando Albay Turgut Muhammet Çalışkanlar, Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay can Altundarak, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, MHP İl Başkanı Yusuf Çomu, Ak Parti İl Başkanı Servet Alibekiroğlu ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Atatürk Anıtı önündeki ilk törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner anıta çelenk bıraktı. Fakıuşağı Mahallesindeki Tosyalı Spor Salonunda devam eden törende sporcular, taşıdıkları Türk bayrağını Vali Erdinç Yılmaz’a teslim etti. Vali Yılmaz, bayrağı öperek teslim aldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Geleceğin dünyasında, milli değerlerine sahip çıkan, iyi eğitimli, karşılaştığı sorunları akıl, bilim ve uzlaşma ile çözebilen nesiller söz sahibi olacaktır. Kuşkusuz bu süreçte en önemli görev ailelere ve eğitimcilerimize düşmektedir. Gençlerimizi anlamak için çaba göstermeliyiz. Dayatmacı olmak yerine, onların düşüncelerine değer vermeli, sevgiyle, hoşgörüyle yaklaşmalıyız. En değerli varlığımız olan gençleri, kendine güvenen, güçlü, yetenekli ve donanımlı olarak yarınlara hazırlamalıyız. Bu güzel vatanı bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum” dedi.

Programın devamında, günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, ardından Taekvondo, güreş ve jimnastik sporcuları gösterilerini sundular. Dağcılık sporcularının bayrak gösterisi, salondaki kalabalık tarafından uzun süre alkışlandı. Kutlama programı, asrın felaketinden etkilenen Osmaniye’de, depremin ilk dakikasından itibaren kurumlarda konaklayan depremzedelerin yardımına koşan gönüllü gençlere Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanımız Kadir Kara, Garnizon Komutanı ve 12. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Komando Albay Turgut Muhammet Çalışkanlar ile diğer protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Program, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

İlgili Terimler :