ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

DEPREM ŞEHİTLERİMİZ MEZARLARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI

Osmaniye’de, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar, dualarla yâd edildi. Asri Mezarlıktaki Deprem Şehitliğinde düzenlenen programda, Kur’an-ı Kerim okundu, dualar yapıldı. Ardından deprem şehitlerinin mezarları ziyaret edilerek karanfil bırakıldı, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilendi.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve ‘Asrın felaketi’ olarak kayıtlara geçen depremlerin sene-i devriyesinde, hayatını kaybeden vatandaşlar için Osmaniye Belediyesi ve İl Müftülüğünce Asri Mezarlıkta Mevlit programı düzenlendi. Programa, Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Derya Yanık, Seydi Gülsoy, Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, 12’nci Komando Tugay Komutan Vekili ve Garnizon Komutan Vekili Komando Albay Mehmet Emin Bayık, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva,  kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Okunan Kur’an-ı kerimin ardından deprem şehitlerimiz için dua yapıldı. Ardından depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın mezarlarına karanfil bırakıldı, yakınlarına ise başsağlığı ve sabırlar dilendi. Programa katılanlara Osmaniye Belediyesi tarafından helva ikram edildi.

İlgili Terimler :