ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

DEPREMZEDE ÇOCUKLARIN DEV EKRANDA SİNEMA KEYFİ

OSMANİYE BELEDİYESİ TARAFINDAN ÖZEL OLARAK TASARLANAN SİNEMA TIRI DEPREMZEDE ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin ardından Osmaniye Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan ‘Sinema Tır’ında depremzede çocuklar için sinema gösterimi yapıldı. Dev ekranda gösterime giren sinemayı aileleri birlikte keyifle izleyen çocuklara pamuklu şeker de ikram edildi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen 11 kent arasında yer alan Osmaniye’de yaralar sarılmaya devam ediyor. Yaşanan yıkıcı depremlerin hemen ardından vatandaşlar için kentin belirli noktalarına kurulan çadır kentler de aileleri birlikte yaşamlarını sürdüren çocuklar da asrın felaketinde unutulmadı. Depremin ilk gününden beri çocuklara özel birçok çalışmayı ortaya koyan Osmaniye Belediyesi bu kapsamda çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Yaşanan yıkıcı depremleri, çocukların bir nebze olsun unutabilmesi ve keyifli vakit geçirebilmeleri adına özel olarak tasarlanan sinema tırı Adnan Menderes Mahallesi’nde kurulan çadır kentlerde barınan çocuklarla bir araya geldi. Aileleriyle birlikte dev ekranda gösterime giren sinemayı keyifle izleyen çocuklar bir yandan doyumsuz vakit geçirirken bir yandan da kendilerine ikram edilen pamuklu şekerlerin tadını çıkardı.

Öte yandan Osmaniye Belediyesi Sinema Tırı kentin belirli noktalarına kurulan çadır kentlerde çocuklarla bir araya gelmeye devam edecek.

 

İlgili Terimler :