ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

EVİ YANAN AİLEYE OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN YARDIM ELİ

Osmaniye’de mutfak tüpü patlaması sonucu çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen aileye Osmaniye Belediyesi tarafından battaniye, giyecek, gıda ve temel ihtiyaç desteğinde bulunuldu.

Osmaniye merkez Ahmet Yesevi Mahallesi’nde bir evde mutfak tüpü patlaması sonucu yangın çıktı. Aile bireylerinin haber vermesi üzerine olay yerine Osmaniye Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine ulaşan ekipler, çevrede gerekli güvenlik önlemi alarak alevlere müdahale etti. Kısa sürede alevler söndürülürken soğutma çalışması yapılan ev, yangın nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Yaşanan olayın ardından aileye destek olmak için harekete geçen Osmaniye Belediyesi, bir yandan aile bireylerine destek olurken bir yandan da ailenin eksiklerini belirledi. Afet İrtibat Merkezi’nde hazırlanan gıda kolisi, çocuk bezi, çocuk ve yetişkin kıyafetleri, battaniye ve diğer temel ihtiyaçlar aile ulaştırılmak üzere gönderildi. Belediye Başkanı Kadir Kara’nın geçmiş olsun dileklerini ileten ekipler, temel ihtiyaçları aileye teslim etti.

Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkürlerini ileten aile bireyleri, “Mutfak tüpünün patlamasıyla evimiz yandı. Yanan evimiz itfaiye tarafından söndürüldü. Evimizde her şey yandığı için ihtiyaçlarımız oldu. Bu zor günümüzde gıda, giyecek, battaniye gibi temel ihtiyaçlarımız belediyemiz tarafından karşılandı. Sağ olsunlar ihtiyaçlarımızın hepsi de getirildi. Başkanımızdan Allah razı olsun” dediler.

İlgili Terimler :