GEÇİCİ HAYVAN BARINAĞI 4 EKİM’DE YUNUS EMRE İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI

KÜÇÜK VETERİNER HEKİMLER HAYVANLARIN KALBİNİ DİNLEDİ

Osmaniye Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ etkinlikleri kapsamından Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde etkinlikler düzenledi.

Yunus Emre İlkokulu üçüncü sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlikler pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirildi.

Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve sokak hayvanlarına karşı farkındalık oluşturmak amaçlı düzenlenen etkinlikte öğrenciler Osmaniye Belediyesi Küçük Veteriner Hekim projesi kapsamında hekim önlüklerini giyerek stetoskop ile köpeklerin kalbini dinleyerek muayene ettiler.

Veteriner İşleri Müdürlüğü, Geçici hayvan barınağı sorumlu Veteriner Hekimi Bünyamin Akın tarafından öğrencilere barınakta uygulanan aşılama, tedavi, kısırlaştırma ve Osmaniye Belediyesi’nin sokak hayvanları için yürüttüğü çalışmalar hakkında geniş bilgi verdi.

Veteriner Hekim önlüğü giyen çocukların mutluluğu gözlerinden okunurken kalp atışlarını dinledikleri yavru köpeğe büyük ilgi göstererek sevdiler.

Etkinliğe katılan öğrenciler, “ Hayvanlar İçin Biz de Varız” sloganının olduğu duvara farklı boyalarla imza atarak farkındalık çalışmalarına destek oldular.

Etkinlik sonunda katılım sağlayan tüm öğrencilere Osmaniye Belediyesi tarafından sokak hayvanları için kedi maması ve yem kabı hediye edildi.

Osmaniye Belediyesi tarafından Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne  bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliklerine Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer, Belediye Koordinatörü Sehavet Aslankurt, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Ali Coşkun, Yunus Emre İlkokulu Müdürü Durdu Mehmet Çelik ile Müdür Yardımcısı Fatih Ücel ve öğretmenler Çiğdem Tokyay ile Hacı İsmail Kılıç’ın kontrolünde Yunus Emre İlkokulu üçüncü sınıf öğrencileri katıldı.

İlgili Terimler :