ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

GÜNEY KORELİ GÖNÜLLÜLER, ÇANAKKALE ZAFERİ ETKİNLİĞİNDE ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

GÜNEY Kore’den destek amaçlı deprem bölgesi Osmaniye’ye gelen gönüllüler, Çanakkale Zaferinin 108. Yıldönümü etkinliğinde çocuklarla bir araya geldi. Ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak İstiklal maşını ve Çanakkale Marşlarını çocuklarla birlikte okuyan Güney Koreliler, daha sonra oyun otobüsünde eğlenceli vakit geçirdiler.

BİR HAFTADIR OSMANİYE’DE YARDIM FAALİYETLERİNDE BULUNUYORLAR

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin vurduğu 11 il arasında yer alan Osmaniye’de yaralar sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda, aralarında doktor, hemşire, aşçı, iş insanı ve diğer meslek gruplarından yardımseverlerin bulunduğu 20 kişilik Güney Koreli heyet, yaklaşık bir haftadır Osmaniye’de çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

ÇANAKKALE ZAFERİ ETKİNLİKLERİNDE ÇOCUKLARLA BULUŞTULAR

18 Mart Çanakkale Zaferinin 108. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Esenevler Mahallesindeki çadır kentlerde kalan çocuklara yönelik etkinlik düzenlendi. Programa, Güney Koreli gönüllülerde katılarak, çocuklarla birlikte çeşitli faaliyetlerde bulundular. Afetzede çocuklarla yakından ilgilenen Güney Koreliler, onlarla birlikte İstiklal maşını ve Çanakkale Marşlarını okudular. Daha sonra ise Osmaniye Belediyesi tarafından depremzede çocuklar için hazırlanan ‘Çocuk Oyun Otobüsünde’ boyama ve el işi gibi çeşitli etkinliklerde bulundular. Çocuklara daha sonra ise pamuk şekeri ve balon hediye edildi.

ÇOCUKLARLA OYNADIKÇA, YÜREKLERİNİN CANLANDIĞINI GÖRÜYORUZ

Osmaniye’de ki afetzede çocuklarla vakit geçirmekten çok mutlu olduğunu ifade eden Güney Koreli Inyoung Cho, “Bugün birlikte çok güzel vakit geçiriyoruz, çok tatlılar.  Bunlar çok büyük acılar geçirdi ama çocuk çocuktur. Onların eğlenmesi ve mutlu olması lazım, biz o yüzden özellikle çocuklar için küçük bir şey hazırladık. Birlikte oynadıkça yüreklerinin canlandığını görüyoruz ve çok mutlu oluyoruz. Bizde birlikte çok eğleniyoruz.” Dedi.

Güney Koreli ablaları ve ağabeyleri ile eğlenceli vakit geçirdiklerini ifade eden çocuklar ise oyun otobüsünü çok sevdiklerini ve mutlu olduklarını ifade ettiler.

İlgili Terimler :