ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

GÜNEY KORELİ GÖNÜLLÜLER  DESTEK İÇİN DEPREM BÖLGESİ OSMANİYE’DELER

Osmaniye Belediyesi koordinasyonunda deprem bölgesine desteğe gelen Güney Kore ve Türkiye Dostluk, Kültür ve Dayanışma Derneği ile Kingsbiz Co. Ldt firması gönüllüleri, Osmaniye’de çadır kurulumu ve yemek dağıtımı faaliyetlerine katıldılar.

Güney Kore’den 20 kişilik ekip, destek amaçlı deprem bölgesi Osmaniye’ye ye geldi. Kentte afetzedeler için çadır kurulumu yapıp, Osmaniye Belediyesi ekiplerince yapılan yemek dağıtım işine destek veren Koreli yardımseverler, ayrıca temin ettikleri bir TIR dolusu yardım paketlerini de kentteki depremzedelere ulaştırmak için çalışma başlattı.

ÇADIR KURULUMU YAPIP, YEMEK DAĞITIM FAALİYETİNE KATILDILAR

Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin vurduğu 11 il arasında yer alan Osmaniye’de yaralar sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda, dünyanın çeşitli ülkelerinden yardımseverler de deprem bölgelerine gelerek yanlarında getirdikleri ihtiyaç malzemelerini afetzedelere ulaştırıyorlar.

BAŞKAN KADİR KARA’DAN GÜNEY KORELİ HEYETE TEŞEKKÜR

Aralarında doktor, hemşire, aşçı, iş adamları ve diğer meslek guruplarından yardımseverlerin bulunduğu 20 kişilik heyet, temin ettikleri bir TIR dolusu yardım malzemesini Osmaniye Beledisi Afet İrtibat Merkezine teslim ettiler. Heyet, dasa sonra Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’yı ziyaret ederek, yapacakları faaliyetler hakkında bilgilendirdiler. Başkan Kadir Kara, zorlu afet günlerinde Osmaniyeli hemşerilerini yalnız bırakmayan Güney Koreli dostlara teşekkür etti.

TEMİN ETTİKLERİ YARDIM PAKETLERİNİ AFETZEDELERE ULAŞTIRACAKLAR

Ziyaretin ardından, ekipteki bir gurup Samet Aybaba İzci ve Spor Kompleksi alanında çadır kurulumu yaparken, bir gurup ise belediye ekipleri ile birlikte, kentin farklı noktalarındaki afetzedelere günlük olarak ulaştırılan sıcak yemek dağıtımına yardım etti. Bir süre kentte kalacak olan Koreli ekip, diğer günlerde de yardım paketlerinin dağıtımını yapacakları kaydedildi.

İlgili Terimler :