“HAYALLERİMİZDEKİ OYUNCAĞI BİZ YAPIYORUZ”

ÇOCUK OYUNLARI FESTİVALİ KAPSAMINDA ‘OYUNCAK YAPMA YARIŞMASI’ TAMAMLANDI

Osmaniye Belediyesi 3.Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali Kapsamında, “Hayallerimizdeki Oyuncağı Biz Yapıyoruz” isimli ‘OYUNCAK YAPMA YARIŞMASI’ düzenlendi.

Osmaniye genelindeki okul öncesi, ilk, orta, lise ve dengi okullarındaki öğrenciler arasında düzenlenen yarışmada 3-12 yaş arasına hitap edecek oyuncakların tasarlandığı oyuncak yapma yarışması tamamlandı. Oyuncak yapma yarışmasına birbirinden güzel oyuncaklarla 71 kişi katıldı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Öğretim Görevlileri Celil Atasever, Dr. Hediye Kırlı Akın, Dr. Coşkun Özalp ve OKÜ Ananokulu Müdürü Çiğdem Bozdoğan’dan oluşan jüri üyeleri yarışmaya katılan oyuncaklar arasında seçim yapmakta oldukça zorlandı.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesinde jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Şehit Mehmet Ali Sarak Ortaokulundan Betül Kaplan yaptığı Nohut Atar ile birinci, Kırıklı Kanlıgeçit Ortaokulundan Ayşe Sude Aslan yaptığı Traktör ile ikinci, Özel Osmaniye Ender İlkokulundan Ela Çiftçi yaptığı Tahtalı Araba ile üçüncü oldular. 7 Ocak İlkokulundan Tahir Çağrı Açıkalın ise yaptığı Yürüyen At oyuncağı ile mansiyon ödülünü almaya hak kazandı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler ve İlk 10’na giren yarışmacıların tamamına ise bir günlük sınırsız Masal Park kullanım bilekliği hediye edilecek.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, bu yarışma ile öğrencilerin tasarlama yeteneklerini desteklerken gerçek dünya ile hayal dünyası arasında bir bağ kurarak bunu uygulamaya geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

İlgili Terimler :