ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

HER KADIN BİN ÇİÇEK SERASI’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

BAŞKAN KADİR KARA: “YIL DA İKİ DEFA OLMAK ÜZERE HER SEFERİNDE 1 MİLYON ÇİÇEK ÜRETİLECEK”

Osmaniye Belediyesi tarafından “Her Kadın Bin Çiçek Serası” projesi kapsamında yıl boyunca iki defa olmak üzere her seferde 1 milyona yakın mevsimlik çiçek üretimi yapılacak olan sera inşaatında çalışmalar devam ediyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programları (SOGEP) kapsamında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Osmaniye Belediyesi arasında imzalanan “Her Kadın Bin Çiçek Serası” projesi çerçevesinde mevsimlik çiçek üretimi yapılacak olan sera inşaatında çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Zemin hazırlığı, ankraj direkler, iç ve dış kolonlar, olukların montajı ve çatı ile üst başlıkların montajlamasının devam ettiği çiçek üretim serası kısa sürede tamamlanarak üretime hazır hale gelecek. Gotik tarzda tam otomasyon olarak tasarlanan serada üretimi yapılan çiçekler Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından mevsimsel olarak kentin daha modern görünüme kavuşması için peyzaj çalışmalarında kullanılacak.

Projeyle ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Kadir Kara, “Her Kadın Bin Çiçek Serası projesiyle inşaatına başlamış olduğumuz seramızda çalışmalar devam ediyor. Yaverpaşa Mahallesi’nde 3 bin 120 metre kapalı alana sahip olacak olan çiçek üretim serasında yıl boyunca iki defa olmak üzere her seferde 1 milyona yakın çiçek üretimi yapılacak. Üretilen çiçekler park ve bahçelerde kullanılacak. Projemizin Osmaniye’mize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

İlgili Terimler :