ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

İLKOKULLAR ARASI MANGALA TURNUVASI

 

OSMANİYE BELEDİYESİ

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI VE OYUNCAKLARI FESTİVALİ

20-21-22 MAYIS 2022

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1-YARIŞMANIN AMACI:

Orta Asya Türk toplulukları zekâ ve strateji oyunu olarak tescillenen Mangala Oyunu’nun genç kuşaklara tanıtılmasını ve bu organizasyon ile okullarda yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. Ayrıca çocukların ve gençlerin; bireysel olarak zekâlarını iyi bir şekilde kullanmalarına, yeteneklerini keşfetmelerine ve sosyal ilişkilerinde olumlu tutum ve davranış geliştirmelerine katkı sağlayarak kendi geleneklerine ait oyunları öğrenebilmelerine olanak sağlanması amaçlanmıştır.

2-HEDEF KİTLE:

Osmaniye Merkez ve merkeze bağlı köylerdeki ilkokul öğrencileri

3-YARIŞMAYA KATILIM VE YARIŞMA SÜRECİ:

  • Yarışmaya her okul 5’er kişilik takımlar halinde katılacak ve yarışacaktır. Başvuru listesinde istenildiği taktirde 2 yedek oyuncu ismi eklenebilinecektir. Yarışma takım olarak yapılacaktır. Eleme usulü uygulanacak olup yüksek puan alan takım galip sayılacak diğer takım turnuvadan elenecektir.
  • Yarışmaya katılacak takımlara okullarından 1 öğretmen refakat edecektir.
  • Yarışmaya katılacak okullar şartnamenin sonunda bulunan bilgi formu ile başvuru yapacaktır.
  • Bilgi formları okul idaresi tarafından 11 Mayıs 2022 tarihine kadar Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne elden teslim edilecektir.
  • Yarışma Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Türkiye Akıl Zeka Oyunları Turnuvası, Mangala Turnuva Kuralları (Eleme sistemi hariç) geçerli olacaktır.
  • Başvuru sayısına göre yarışmanın ön elemeleri yapılacak olup tarih ve yer katılımcılara bildirilecektir. Yarışmada finale 4 okul kalacak olup, finale kalan okullar 20-21-22 Mayıs 2022 Osmaniye Belediyesi Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali’nin finalinde yarışacaklardır.
  • Turnuva sırasında yarışmanın düzgün, kurallar çerçevesinde yapılmasını sağlamak için oyunun kurallarını tam olarak bilen gönüllü zeka oyunları öğretmen ve özel sektörde bu alanda çalışan kişi ve kuruluşlardan (Kıraç Zeka Oyunları-Mangala İl Temsilciliği, TAZOF İl Temsilciliği gibi) yardım alınacak ve onların nezaretinde turnuva yapılacaktır.

 

4-ÖDÜLLER:

İlk üçe giren tüm takımlara Kupa ve öğrencilere madalya, 1 günlük sınırsız masal park bilekliği. Ayrıca takım halinde;

1.olan okula: 1.000 TL değerinde akıl zekâ oyunları seti

2.olan okula: 750 TL değerinde akıl zekâ oyunları seti

3.olan okula: 500 TL değerinde akıl zekâ oyunları seti

MANGALA YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Terimler :