ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

Karaçay Kenarına Tematik Park

Karaçay Kenarına Tematik Park

Osmaniye yakın çevresindeki liman, havaalanı ve DDY hatları gibi ulaşım bağlantıları, enerji ve sanayi yatırımları, büyük iş imkânları ve yatırımlarıyla Çukurova Bölgesinin etki alanı içerisindedir. Türkiye’nin en önemli yatırımlarının olduğu bölgemize gelen nitelikli, üst düzey yöneticilerin sayısının artması ve bölge halkının artacak istihdam imkânlarıyla çalışma saatlerinin dışında eğlence, doğal ortam arayışını destekleyecek alanlara ihtiyaç duyulacaktır.

Osmaniye’deki vatandaşlarımızın ve misafirlerimiz konumunda olan Korkut Ata Üniversitesi’nden öğrencilerinin kullanabileceği 110.000 m² büyüklüğünde Türkiye’deki örneklerine göre nispeten daha büyük bir Tematik Park yapılacaktır.

Osmaniye’nin Adana girişinde eğitim tesislerinin yoğunlaştığı, Karaçay Nehri kenarında Fakıuşağı ve Dereobası tarafına yapılacak Tematik Park’ta Aquapark, Dev Akvaryum, Oyun Alanları, Eğlence Adaları, Otopark ve Lunapark ve Bilim Teknoloji Merkezi’ni içeren bir Tematik Park yapılacaktır.

Tematik Parkımızda hem çocukların oyun oynayabileceği, hem de ailelerin güzelce vakit geçirebileceği bir sosyal alan inşa etmiş olacağız. Minyatür bir şehir ve bilim teknoloji merkeziyle çocuklarımızın düşünsel zekâsının da gelişmesi hedeflenmektedir.

Karaçay Nehrinin muhteşem estetik görüntüsü ve bölgenin temiz havasıyla çok uygun bir noktada olan alana toplu ulaşım imkânları arttırılacaktır.

İlgili Terimler :