ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

T.C.

OSMANİYE BELEDİYESİ

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

7 OCAK OSMANİYE’NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99.YILDÖNÜMÜ

KURTULUŞTAN, KURULUŞA VE MİLLİ MÜCADELE KONULU LİSELER ARASI

KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 1) KONU:  7 Ocak Osmaniye’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.yıldönümünde gençlerin gözüyle “Kurtuluştan, Kuruluşa ve Milli Mücadele” isimli kompozisyon yazama yarışması. Kompozisyonda içerik olarak kahramanlık, vatan ve bayrak sevgisi, egemenlik, bağımsızlık gibi konular; milli mücadele, kurtuluş savaşı ile bağlantı kurularak ele alınacak. İstenilirse Osmaniye’de yaşanmış bir olay üzerinden kompozisyon geliştirilebilecektir.

2)AMAÇ: Gençlerin kendi kültürlerine, vatanına bağlılıklarını ve aidiyet duygularını geliştirmek.

3)ALANI: Osmaniye merkeze bağlı tüm liseler

4)ÖDÜLLER:

Birincilik Ödülü TABLET
İkincilik Ödülü AKILLI KOL SAATİ
Üçüncülük Ödülü AKILLI KOL SAATİ

5)UYGULAMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

 1. Yarışmaya katılacak kompozisyonlar A4 (21 cm x 29,7 cm) boyutundaki düz beyaz kâğıda; yazım kurallarına uygun, tükenmez kalem ile okunaklı bir el yazısıyla veya bilgisayarla Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto büyüklüğünde ve iki (2) sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmış olacaktır. Yarışmacılar yalnızca bir eserle katılabilecektir.
 2. Başvurular elektronik ortamda veya elden dosya ile teslimle yapılabilecektir. Eserler bu şartname ekinde yer alan başvuru formu ile birlikte son başvuru tarihi olan 24 Aralık 2020 tarihine kadar kultur@osmaniye-bld.gov.tr adresine mail olarak gönderebilir veya Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne elden teslim edebilirsiniz.
 3. Yarışmaya katılacak olanlar, ek’te yer alan adı-soyadı, rumuz ve telefon bilgilerinin yer aldığı “Başvuru Formu” nu doldurarak eseriyle birlikte gönderecektir. Eserlerin üzerinde isim olmayacak sadece rumuz yazılacaktır.
 4. Teslim tarihinden sonra ulaşan eserler, her ne mazeret olursa olsun, değerlendirmeye alınmayacaktır.
 5. Eserlerin daha önce yayınlanmamış, herhangi bir yarışmada değerlendirilmemiş özgün  yazılar olması gerekmektedir. Eserlerin her türlü hukuki sorumluluğu katılımcılara aittir. Eserlerin her türlü yayın hakkı Osmaniye Belediyesi’ne ait olacaktır.
 6. Yarışmaya katılmak isteyenler Belediyemizin 0 328 440 00 80 veya organizasyon sorumlusu Kutalmış Gürel 0 507 724 9 725 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabilir.
 7. Kompozisyonlar konusunda uzman kişiler tarafından değerlendirilirken şunlar dikkate alınacaktır.
 • Başlık,
 • Anlatım düzeni(planlama), konuya hâkimiyet ve konuya uygunluk, duygu
 • Anlatım zenginliği,
 • Yazım, noktalama ve dilbilgisi kurallarına uygunluk

Ölçütlerinde değerlendirme yapılacaktır.

ŞARTNAME VE BAŞVURU FORMU İÇİN: TIKLAYINIZ

 

İlgili Terimler :