ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ 2. MOTOSİKLET FESTİVALİ TAMAMLANDI

FESTİVALE İKİ GÜN BOYUNCA YAKLAŞIK 10 BİN KİŞİ KATILDI

Osmaniye Belediyesi 2. Motosiklet Festivali tamamlandı. Festival, tek teker arif lakabıyla tanınan geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Arif Razgatlıoğlu anısına düzenlendi. Festivale Osmaniye’den ve Türkiye’nin birçok ilinden yüzlerce motosiklet tutkunu katıldı.

Motosiklet Festivali kapsamında Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF)’nin yarış takvimi içerisinde yer alan ‘Türkiye Akrobasi Şampiyonası’ Osmaniye’de yapılacak. İki gün süren motosiklet festivalinde Türkiye genelinden 16 sporcunun katıldığı şampiyon olabilmek için kıyasıya mücadele etti.

Masal Park alanında gerçekleşen festivalde, motosiklet akrobasi ustaları akrobatik hareketler sergileyerek, jüri üyelerinden en yüksek puanı almaya çalıştı. Puan usulü olan yarışmacılar izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Festivale iki boyunca yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Yarışma sonunda müsabakalara İstanbul’dan katılan birinciliği Onur Duva, ikinciliği Anıl Kalyoncu, üçüncülüğü ise Zafercan Güngör elde etti. Dereceye giren yarışmacılara Osmaniye Belediyesi tarafından kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verildi. Müsabakalarda şampiyon olan yarışmacıya ödülünü İl Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar verdi.

Osmaniye Belediyesi 2. Motosiklet Festivali kapsamında yapılan Türkiye Akrobasi Şampiyonasında yarışmaları en yüksek puanı alarak lider tamamlayan Onur Duva; “Hedefim şampiyonluktu ve bunu başardığım için mutluyum. Beni destekleyenlere teşekkür ediyorum. Organizasyon çok iyiydi. Avrupa standartlarında bir yarışma oldu.” dedi.
Osmaniye Belediyesi tarafından organize edilen Osmaniye Motosiklet Kulübü (OMK) tarafından desteklenen festivale onur konuğu olarak katılan Arif Razgatlıoğlu’nun oğlu Tümay Razgatlıoğlu’na şilt hediye edildi.

15 KİŞİYE KASK VERİLDi

Osmaniye Belediyesi 2. Motosiklet Festivali sonunda 15 kişiye motosiklet kaskı verildi. Osmaniye’de motosiklet kullanıcılarının kask kullanmasına teşvik etmek ve kask kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Osmaniye Belediyesi tarafından kask hediye edildi.

Kask hediye edilen genç motosiklet kullanıcıları, duydukları memnuniyeti ifade ederek, tüm araç sürücülerinin birbirlerine saygı göstermesi gerektiğini ve kask kullanmanın hayati önem taşıdığını vurguladılar. Ayrıca farkındalık yaratacak bu hediyelerden dolayı Osmaniye Belediyesi’ne ve Başkanımız Kadir Kara’ya teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandılar. Motosiklet kullanıcılarına hediyelerini MHP Osmaniye İl Başkan Vekili Enver Bozdoğan verdi.

İlgili Terimler :