ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ, 23 NİSAN’DA UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATTI

Osmaniye Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılı dolayısıyla sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar bir çok muhteşem etkinliğe imza atarak Osmaniyelilere unutulmaz bir gün yaşattı.

Belediye organizasyonunda ve Valilik koordinasyonunda gerçekleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında belediye ekipleri işyerlerine, vatandaşlara ve evlere binlerce bayrak dağıtımı yaptı. Gün boyu devam eden bayrak dağıtımında vatandaşlar aldıkları bayrakları evlerinin balkonlarına asarak kenti bayraklarla donattı.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında ses yayın cihazı ile donatılmış mobil araçlarla bütün mahalleler gezilerek çalınan çocuk şarkıları eşliğinde vatandaşlarımıza Türk Bayrağı dağıtımı yapıldı.

MEHTERAN SOKAKTA, VATANDAŞLAR BALKONDA MUHTEŞEM 23 NİSAN GECESİ

Osmaniye Belediyesi organizasyonunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı, muhteşem konserlere imza attı. 4 ayrı bölgede gerçekleşen konsere Osmaniyeli vatandaşlar evlerinin balkonlarından ve damlarından bayraklarıyla ve alkışlarla coşkulu kutlamalara katkı sundu. Mehteran birliğinin seslendirdiği eserlere hep bir ağızdan eşlik eden vatandaşlar coşku dolu anlar yaşadı.

OSMANİYE’DE TÜM BALKONLARDAN İSTİKLAL MARŞIMIZ OKUNDU

Osmaniye Belediyesi tarafından yürütülen 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Belediye Mehter Takımı konserlerinin hemen ardından saatler 21.00’ı gösterdiğinde ses yayın cihazı ile donatılmış mobil araçlar eşliğinde tüm vatandaşlar evlerinin balkonlarında ve damlarda şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu. Gecenin sonunda ise şehre hakim değişik noktalardan havai fişek gösterisi yapıldı. Dakikalarca süren havai fişek gösterilerini vatandaşlar adeta görsel şölen yaşadılar.

Etkinlikler hakkında düşüncelerini aktaran vatandaşlar, 23 Nisan kutlamalarını evlerimizde bizlere dolu dolu yaşattıkları için Osmaniye Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz şeklinde konuştular.

İlgili Terimler :