ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ 6.KİTAP FUARI AÇILDI

BAŞKAN KADİR KARA’YA FUARDA ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

Osmaniye Belediyesi tarafından ulusal düzeyde 6’ncısı düzenlenen kitap fuarı görkemli bir törenle açıldı.

Öğrencilerin ve vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde düzenlenen açılış töreni saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Masal Park yanı fuar alanında kitapseverlere hizmet veren Osmaniye Belediyesi 6. Kitap Fuarı, yüzlerce yazar söyleşi ve imza gününde sevenleriyle buluşacak.

4 Aralık Pazar gününe kadar açık kalacak olan fuar, 10 gün boyunca saat 09.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Belediye Başkan Kadir Kara, açılış töreni öncesi öğrencilerle yakından ilgilenerek fuardan aldıkları kitapları imzaladı.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara yaptığı açılış konuşmasında; “Sevgili gençler, sizler istiklal marşını bu ruhla okuduğunuz sürece bu cumhuriyeti hiç kimse yıkamayacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu cumhuriyeti ilelebet ayakta tutma görevini siz değerli gençlere, çocuklara emanet etmiştir. Cumhuriyet, sizleri eğiten bugünlere getiren ve gelecekte daha yüksek mevkilere gelmenizi sağlayacak olan kıymetli öğretmenlerimizin sırtında yükselecektir. Şanlı ordumuz, bu gençliğimiz, Aziz Türk Milletimiz, birliğimiz ve beraberliğimiz olduğu sürece hiçbir güç bize zarar veremeyecektir. Yeter ki sizler var olun. Kitap fuarımızın altıncısını düzenliyoruz. Amacımız, yeni yetişen neslin, kendi değerlerine sahip çıkan, sanal dünyanın dışında gerçek hayatın var olduğunu bilen, kendilerine emanet edilen ülkesinin değerlerini koruyarak yaşatacak olan nesillere katkı sağlamaktır. Aynı zamanda Osmaniyemizin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Osmaniye, siz değerli gençlerin, bu etkinliklerin ve hizmetlerimiz sayesinde beş büyük şehir arasından bir çiçek gibi fışkıracak.” İfadelerini kullandı.

Kitap Fuarı açılış töreninde konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz; “Osmaniye Belediyemizin düzenlemiş olduğu 6. Kitap Fuarına hoş geldiniz diyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sevgili gençler sizlerin geleceğinizde daha büyük başarıları gerçekleştirmeniz için, Devletimizi ve Milletimizi daha ileriye taşımak için mutlaka kitap okumalıyız. Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara’ya ve emeği geçen bütün arkadaşlarımıza böyle güzel bir Fuar düzenledikleri için kutluyorum. Geçen yıl Fuara çok ilgi olmuştu, bu sene daha büyük ilgi olmasını bekliyoruz. Kitap Fuarları kültürün ve medeniyetin en önemli destekleyicilerindendir. Düzenlenen bu Fuar siz gençlerimizin ve çocuklarımızın birçok kitabı okumasına fırsat sunacaktır ve kitap okuma alışkanlığı kazanılmasına önemli katkıları olacaktır.” Dedi.

Osmaniye belediyemiz tarafından düzenlenen kitap fuarımızın ilimize, kültür ve sanat hayatımıza hayırlı olmasını diliyorum diyen İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ise; “Söyleşi programları ile yüzlerce şair ve yazarımızı binlerce eserleriyle birlikte Osmaniye halkı ile buluşturan Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara beyefendiye ve ekibine şükranlarımı sunuyorum.” Şeklinde konuştu.

Osmaniye Belediyesi 6.Kitap Fuarı açılış törenine Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti il,merkez ilçe başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlgili Terimler :